Вхід | Реєстрація

Чому на листі фіалки з’являються бурі плями

Фіалки дуже примхливі, тому навіть у руках досвідченого квітникаря можуть захворіти, про що легко дізнатися по бурих плямах на листі. Причини можуть бути різними, втім, як і способи усунення проблеми.

Сонячний опік листя. Якщо плями з'явилися на рослині, що стоїть на підвіконні, куди завжди світить сонце, то причиною може бути елементарний опік. Місця ураження мають світло-коричневий відтінок і чітку круглу форму. Зазвичай вони з’являються з того боку куща, який розташований ближче до вікна.

Для усунення проблеми квітку потрібно переставити в інше місце, наприклад, на вікно, яке виходить на північний схід або північний захід.

У разі сильного пошкодження листя, коли на ньому з'являється чорна пляма або діра через опік, його необхідно зрізати, а за самою рослиною спостерігати протягом декількох днів.

Протяг. Сенполія болісно переносить протяги. Навіть незначний рух повітря може стати причиною появи плям різного кольору.

Для вирішення проблеми достатньо усунути причину, тобто виключити ймовірність появи протягів.
Якщо зробити це неможливо, то рослину слід прикрити газетою, спеціальним тканинним чохлом або підігнутою шторою. Пошкоджене листя видаляти не потрібно — воно відпаде самотужки.

Перегрів. Для декоративної культури згубне не лише холодне, але й занадто гаряче повітря. Оптимальна температура для її утримання — + 18-24° С. З цієї причини не рекомендується ставити горщик з рослиною біля опалювальних приладів.

У разі перегріву, крім появи бурих плям, листя втрачає пружність і звисає, ніби зроблене з тканини.

За умови короткочасного впливу підвищеної температури повітря на рослину і оперативного усунення цієї проблеми шанси врятувати сенполію досить великі. Якщо ж культура перебуває під впливом гарячого повітря протягом тривалого часу, то клітини рослини перегріються і загинуть, відновити їх буде неможливо.

Крижана вода. Якщо регулярно поливати фіалку холодною водою, то на її листі можуть з'явитися світло-бурі плями. Щоб попередити їх виникнення, рекомендується використовувати для поливу трохи теплу відстояну або фільтровану воду. Саму процедуру краще здійснювати ввечері, щоб виключити ризик отримання сонячних опіків.

Хімічний опік. Коріння рослини може постраждати від хімічного опіку, якщо квітникар захоплюється підгодівлею або помилився з дозуванням дезінфікуючого розчину.

У першому випадку рекомендується на деякий час відмовитися від внесення будь-яких добрив, а квітку поливати через листя, використовуючи спринцівку.

Якщо ж, попри вжиті заходи, кількість плям збільшується, то ґрунт у горщику необхідно замінити. Пересадка знадобиться і в разі використання концентрованого розчину для дезінфекції.

24 серпня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації