- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Користь часникової води для кімнатних рослин
Часниковий настій є унікальним засобом в догляді за кімнатними квітами. Переваг у нього безліч. Рослини, оброблені ним, мають більш міцну кореневу систему, а в квітучих рослин утворюється більше бутонів або пишних суцвіть. Крім того, часникова вода знезаражує ґрунт і допомагає позбутися від шкідників.
Захист від шкідників. Багато квітникарів хоч раз, та стикалися з комахами-шкідниками. Найефективнішими засобами проти них, звичайно ж, є хімічні препарати. Але хімікати діють згубно не лише на комах, але і на самі рослини. Тому для того, аби позбутися від шкідників, можна використовувати більш щадні методи, наприклад, часниковий настій: комахи на дух його не переносять.
Для його приготування подрібніть 3 зубчики часнику і залийте 3 літрами гарячої води. Залиште настоятися на добу. Перед використанням настій підігрійте до температури 34-36°C, процідіть і полийте квіти. Така часникова вода позбавить вас від шкідників, що оселилися в ґрунті.
А для того, аби позбутися від білокрилок, попелиці, павутинного кліща та інших комах, що живуть переважно на листках, можна приготувати інсектицидний розчин не для поливу, а для обприскування.
Подрібніть 1 головку часнику і залийте 1 літром окропу. Настоюйте протягом тижня. Для обробки рослин візьміть 3-4 столові ложки настою і розведіть у 10 літрах води. Рясно обприскайте листя, стебла і квітконоси з пульверизатора з усіх боків.
Щоб уникнути опіків у рослини, промокніть серветкою листові пазухи, видаляючи зайву вологу. Таким розчином можна обробляти рослини кожні 3-5 днів.
Антисептик. У часнику міститься величезна кількість фітонцидів — летючих ефірних сполук, які надають антибактеріальну і протигрибкову дію не лише на організм людини, але і на рослини. Вода, настояна на часнику, знезаражує ґрунт, роблячи його безпечним для кімнатних квітів.
Для приготування дезінфікуючого часникового настою можна використовувати всі частини рослини: зубчики, бадилля, стрілки і навіть сухе лушпиння. 100 грамів часнику заливають 10 літрами води і залишають мінімум на добу. Отриманим настоєм квіти поливають 1-2 рази на місяць, чергуючи зі звичайними поливами простою водою.
Профілактика захворювань. Цей же настій можна застосовувати і для профілактики захворювань, таких як: фітофтора, іржа, плямистість та інших хвороб, викликаних грибками і мікроорганізмами.
Регулярний полив часниковою водою підвищує імунітет рослин, робить їх більш стійкими до несприятливого впливу зовнішнього середовища, дозволяє їм легше переносити пересадку в нові горщики, зміцнює кореневу систему і служить хорошим стимулом для цвітіння.
Багатий мінеральний склад. Крім ефірних сполук, здатних знезаражувати ґрунт, у часнику міститься величезна кількість корисних мікро- і макроелементів, вітамінів, органічних кислот і мінеральних солей, необхідних для нарощування зеленої маси, і сприяють активному цвітінню.
Для приготування живильної підгодівлі подрібніть 200 грамів часнику, помістіть у півлітрову банку, залийте теплою водою, закрийте щільною кришкою і залиште настоятися 5-7 діб. Ви отримаєте концентрований настій, який у прохолодному і темному місці може зберігатися 5 місяців. Такого засобу вистачить надовго: для підгодівлі кімнатних рослин досить розвести 1 столову ложку настою в 2 літрах води.
Квіти удобрюють 1 раз у два тижні, роблячи кореневе або позакореневе підживлення.