Вхід | Реєстрація

Водійське посвідчення в смартфоні: як правильно пред’являти їх копам

Багато водіїв переконані, що правоохоронцям, у разі зупинки для перевірки документів, можна показати їхню фотографію в смартфоні. Однак, це не зовсім так.
У пункті 2.1 ПДР зазначено, що водій зобов'язаний мати при собі посвідчення водія та реєстраційний документ на транспортний засіб. Пункт 2.4 ПДР говорить про те, що водій зобов'язаний надати ці документи в разі законних підстав для зупинки.

При цьому документи можуть надаватися в електронному вигляді. Це передбачено постановою КМУ №956 від 23.10.2019. Однак їхній формат не є простою фотографією. Їх потрібно замовляти через портал «Дія». На їх зображенні буде знаходитися спеціальний QR-код, що підтверджує справжність е-документів.

Замовити е-документи має право кожен водій. За допомогою порталу «Дія» ці документи будуть формуватися автоматично, у разі наявності всіх необхідних відомостей у єдиній інформаційній системі МВС.

31 серпня | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації