- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Зберігаємо буряк без погреба
Після збору гарних плодів буряка важливо якомога довше зберегти його смакові і корисні якості. У буряка, як і в інших овочів, є свої вимоги до зберігання. Ось кілька способів, якщо у вас немає погреба. Більше читайте на сторінці 47.
Врозсип. Використовують дерев’яну решітку, встановлену на відстані в 10–15 см від підлоги (для кращої циркуляції повітря).
У дерев’яних, пластикових ящиках з отворами або кошиках, встановлених на стелажах.
Коренеплоди меншого розміру укладають на дно тари, більші — зверху. Їх не накривають. Зверху присипають тирсою, піском або деревною золою, які будуть поглинати зайву вологу.
У поліетиленових мішках. Зав’язувати їх не потрібно, оскільки буде утворюватися конденсат.
У піску. Використовують дерев’яні ящики з кришками без отворів місткістю до 20 кг. На дно укладають пісок шаром у 2–3 см, потім ряд буряків і знову пісок. У такий спосіб заповнюється весь ящик. Щоб виключити розвиток патогенних організмів, у пісок можна додати подрібнену крейду в співвідношенні на 10 кг піску 200 г крейди.
У тирсі. Цей варіант є ідентичним зберіганню коренеплодів у піску.
Зберігання овочів у квартирі. Не всі мають льохи і підвали. Хоча за умов квартири набагато складніше зберегти якість коренеплодів буряка протягом зимового періоду, проте це є можливим:
- Найоптимальніший варіант — утеплені балкон або лоджія. Головне, щоб температура повітря була не нижчою за 0. Буряк укладають у дерев’яну або пластикову тару упереміш з піском таким чином, щоб коренеплоди не контактували між собою. Для того, щоб раптово мороз не підморозив буряк, його накривають ковдрами. Цей спосіб дає можливість зберігати овочі протягом декількох місяців.
- Якщо балкон холодний, деякі господарі споруджують «міні-льох» — дерев’яний ящик потрібного розміру, який утеплюють зсередини пінопластом. Туди ж для зручності і обігріву проводять лампу невеликої потужності.
- Коренеплоди можна зберігати в коморі, якщо попередньо кожен овоч занурити в глиняну бовтанку, добре висушити, а потім скласти в ящики. У такому вигляді буряк зберігає свої якості протягом 4–6 місяців (за температури в +10–12 градусів).
- Можна просто скласти овочі в поліетиленовий пакет і, не зав’язуючи його, покласти в найбільш прохолодне місце в квартирі, подалі від опалювальних приладів: біля балконних або вхідних дверей. За кімнатної температури коренеплоди зберігаються 7–10 днів.
- У холодильнику коренеплоди тримають загорнутими в харчову плівку або в пакеті з отворами, щоб не збиралася волога, що викликає гниття овочів. У цьому випадку буряк буде зберігатися протягом місяця.
Гарні «сусіди». Для буряка є корисним сусідство з картоплею. Його викладають зверху картоплі в один шар, а після буряка кладуть головки цибулі або часнику. Картопля виділяє вологу і цим допомагає бордовим овочам довше зберігати твердий стан, а цибуля і часник перешкоджають розвитку шкідливих бактерій. Таке сусідство дуже часто практикується городниками.