- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Основні наслідки стресу для здоров’я
Через швидкий ритм життя багато людей знаходяться в хронічному стресі, а деякі і зовсім перестають звертати увагу на цей стан. При цьому далеко не кожен знає, як сильно стрес впливає на організм. Дієтолог Ханна Брей назвала основні наслідки стресу для здоров’я.
Проблеми зі шкірою. Стрес може бути як причиною виникнення різних шкірних захворювань, так і фактором, який посилює їх перебіг. «Вважається, що гормони стресу, такі як кортизол, провокують вивільнення запальних сполук клітинами шкіри, сприяючи таким станам, як псоріаз, атопічна екзема, алопеція, розацеа і акне», — зазначила Брей.
Проблеми з імунітетом. Кортизол пригнічує імунні клітини, у результаті чого здатність організму боротися з мікробами і вірусами знижується, що робить людину більш сприйнятливою до інфекцій. За словами фахівця, стрес — це серйозний фактор ризику розвитку аутоімунних станів, у результаті яких організм починає атакувати власні тканини.
Травний дискомфорт. Мозок і травна система пов’язані. Ханна Брей зазначила, що стрес є одним з основних провокуючих чинників синдрому роздратованого кишечника (СРК). Також стрес може порушити баланс бактерій у кишечнику, що збільшує ризик надмірного зростання патогенів.
Порушення регуляції рівня цукру в крові. Стрес сприяє порушенню регуляції рівня цукру в крові. Одним з побічних ефектів вироблення кортизолу та інших гормонів стресу є підвищення концентрації глюкози в крові, додала Брей.
«Регулярно високий рівень глюкози в крові може мати негативні наслідки для нашого здоров’я, наприклад, збільшувати ризик розвитку інсулінорезистентності», — пояснила дієтолог.
Безсоння. Незважаючи на те, що через стрес люди відчувають втому протягом дня, багатьом важко заснути або проспати всю ніч. Вся справа в гормонах стресу, які можуть викликати гіперзбудження і порушувати баланс між сном і неспанням, розповіла фахівець.
Занепокоєння і зниження когнітивних функцій. За її словами, високий рівень стресу також викликає тривогу, занепокоєння, а в деяких випадках збільшує ризик розвитку депресії. Крім того, стрес може вплинути на пам’ять і концентрацію уваги, уклала Брей.