- Selena2017
сьогодні, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Зубна паста для... догляду за рослинами!
Кілька десятиліть тому зубну пасту широко застосовували для боротьби зі шкідниками, для знезараження ґрунту і навіть в якості підгодівлі для рослин. З появою нових препаратів багато людей забули про можливості засобу і перестали використовувати його на садовій ділянці.
Добриво для кімнатних рослин. Земля в горщиках з кімнатними рослинами з часом виснажується і закислюється. Щоб знизити кислотність ґрунту і тим самим уникнути необхідності щорічно пересаджувати квіти, можна кожні 12 місяців (навесні або влітку) обробляти ґрунт розчином зубної пасти.
Для приготування видавіть 1/3 тюбика пасти в 1 літрі води, ретельно перемішайте. Підживлення робиться під корінь. Крім розкислення ґрунту, ви збагатите її кальцієм і фтором, необхідними для квітучих рослин.
Це добриво не підходить для азалії, гарденії та інших рослин, яким потрібний кислий ґрунт.
Знезараження ґрунту. Бактерицидні та дезінфекційні властивості зубної пасти можна використовувати для знезараження ґрунту. Цей спосіб найчастіше застосовується під час посадки домашніх рослин. Кімнатні квіти в такій землі краще ростуть, їх імунітет міцніший, а коренева система розвивається швидше.
Для приготування розчину тюбик пасти розводять у 3 літрах води і добре поливають земляний ком. Ґрунт, крім знезараження, додатково отримує ще й підгодівлю з мінеральних елементів, що містяться в зубній пасті.
Проти кореневої гнилі. Кореневою гниллю можуть захворіти всі без винятку рослини. У боротьбі з цим грибковим захворюванням допоможе розчин, приготований із зубного порошку (2 ст. л.), деревної золи (2 ст. л.) і мідного купоросу (1 ст. л.). Інгредієнти треба змішати, додати трохи води, щоб вийшла кашка.
Під хворою рослиною розгрібають ґрунт до коренів і змащують їх отриманою сумішшю. Обробляють і стебла. Потім присипають коріння сухою землею і затінюють оброблені ділянки. Полив припиняють на 5-7 днів.
Проти фітофтори. Фітофтороз вражає пасльонові культури: томати, перець, картоплю, баклажани. Цю хворобу викликає грибок Phytophthora infestans, який, як виявилося, дуже чутливий до складу будь-якої відбілюючої зубної пасти. Її застосування особливо ефективне на ранній стадії захворювання.
Вміст середнього за розміром тюбика розведіть у 10 літрах теплої води до повного розчинення пасти. Отриманим розчином рясно обприскати як хворі, так і здорові кущі. Цим же розчином обробіть ґрунт навколо рослин, щоб знищити спори грибка, що знаходяться в землі.
Від шкідників. Екстракти м'яти перцевої, ромашки і чебрецю, що входять до складу зубної пасти, відлякують комах, а лаурилсульфат натрію і фтор для них згубні.
Проти гусениць, слимаків, попелиці, капустяної білявки, хрестоцвітних блішок добре допомагає наступний розчин: 70 грамів зубної пасти розводять в 10 літрах води і залишають на 2 години. Потім перемішують і обприскують посадки. Цим же розчином проти шкідників можна обробляти плодові дерева і чагарники.