Вхід | Реєстрація

Коли і як збирати буряк

Столовий буряк є досить простою у вирощуванні культурою, але має свою унікальну специфіку. Якщо про це знати і враховувати, то хороший урожай цього корисного овоча можна отримувати постійно.

Нижче мова піде про правила збирання буряка. Але не зайвим буде нагадати ще про деякі специфічні нюанси  його вирощування і навіть споживання.

По-перше, потрібно враховувати, що столовий буряк є справжнім «чемпіоном» серед усіх овочів та фруктів по здатності накопичувати нітрати. Ніякі кавуни, кабачки, капуста чи огірки йому й «у підметки» не годяться. Судіть самі. Навіть за дозволеною нормою вмісту нітратів: кавун — 60 мг, кабачки та огірки ранні — 400, капуста рання — 900, буряк столовий (увага!!!) — 1400.

Тому вживати буряк потрібно «без фанатизму», адже ви, швидше за все, не знаєте скільки в ньому нітратів. Але не потрібно панікувати і відмовлятися від цього овоча. Під час приготування в їжу вміст нітратів суттєво зменшиться.

По-друге, потрібно враховувати, що сіяти буряк столовий потрібно якомога пізніше. Якщо дозволяє погода і в ґрунті є волога то краще це зробити в червні. Тоді коренеплоди будуть невеликого розміру і наберуть найбільшу кількість поживних речовин до середини вересня— оптимального часу для збору врожаю.

Коли потрібно прибирати буряк

Ще однією специфікою буряка столового є те, що він ледве не найгірше зберігається. Тому досить важливо його вчасно зібрати. Коли ж починати?
Багато в чому це залежить від регіону і сорту коренеплодів. Найбільш крайній термін для збору врожаю — кінець вересня.

При цьому не варто поспішати викопувати плоди, тому що буряку потрібен час, щоб набрати масу і дозріти. Якщо зібрати урожай занадто рано, то він буде прісним і швидко зіпсується. Зволікати теж не можна, інакше буряк буде занадто волокнистим.

Досвідчені дачники також знають, що збирати урожай рекомендується в сонячну і суху погоду. Якщо ось-ось вдарять морози, то не зволікайте з прибиранням, адже низькі температури можуть погубити плоди.

 

Як зрозуміти, що буряк дозрів

Зверніть увагу на бадилля і стебла. Коли вони починають сохнути і жовтіти, тоді пора приступати до збору врожаю.

Рекомендується перед цим викопати один плід, щоб переконатися, що буряк дозрів. Викопайте, зваріть, з’їжте  — і вам одразу стане ясно, чи достиг ваш буряк.

 

Як збирати урожай

Працювати краще вилами. Так менше шансу пошкодити плоди.

Для початку потрібно зібрати великі плоди, а маленькі залишити ще на тиждень, щоб вони встигли підрости.

Після збору врожаю залиште плоди на сонці на пару годин, якщо дозволяє погода. Так овочі будуть краще зберігатися, тому що встигнуть просохнути.

Бадилля зрізайте гострим і чистим ножем.

21 вересня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації