Вхід | Реєстрація

Як провести яблукопад із користю

На початку вересня багато садівників стали мимовільними свідками справжнього яблукопаду. Дозрілі і не зовсім плоди почали падати і рясно устеляти землю.

Виникла проблема — що з ними робити. Дехто звично потяг напівгнилі яблука до контейнерів для збору сміття. Між тим, існує чимало способів використати яблучну падалицю із користю для себе і без клопоту для комунальників, які не зобов’язані вивозити «дари» садів і городів на звалище.

Упавши на землю, плоди вже вважаються падалицею, незалежно від причин опадання. І тут перед багатьма садівниками постає питання: залишити падалицю під деревами, викинути, вивезти з ділянки, або спробувати якось переробити. Одне можна сказати точно: не поспішайте викидати, а використовуйте падалицю з користю для своєї ділянки!

Хороша падалиця

Хорошу падалицю, яка впала при настанні дозрівання або була збита, наприклад, вітром, звичайно, можна і потрібно переробити. Єдине, про що необхідно пам'ятати, — опалі яблука, наскільки б добре вони не виглядали, не підлягають зберіганню. Річ у тім, що зіткнувшись із ґрунтом, яблука також стикаються з різними спорами, які можуть викликати гниль. Тому хорошу падалицю необхідно зібрати й одразу переробити.

 

Погана падалиця

А ось падалицю, вже пошкоджену гнилями, необхідно знищувати. Однак просто складати її в яму не варто, адже переробивши і її, можна отримати максимум користі.

 

Покласти в компост

Усі ми пам'ятаємо, що яблука — це теж органіка, а значить і відмінний матеріал для компосту. Однак у даному разі компостування в жодному разі не повинне бути відкритим. Річ у тім, що відкрита падалиця, по-перше, приверне безліч комах, по-друге, вона може стати джерелом інфекцій і заражень. Тому опад необхідно збирати регулярно, кожні 2–3 дні, а потім, склавши яблука в компостну яму, застеляти їх 10–20 см трави і засипати землею.
Також необхідно пам'ятати про те, що сік яблук досить кислий, а значить і компост вийде занадто кислим для безпосереднього використання. Тому при компостуванні також необхідно використовувати будь-які компоненти для розкислення: пічну золу, доломітове борошно, вапно.

 

Використовувати для теплих грядок

Також за допомогою падалиці можна підготувати теплі грядки для ранньовесняних сортів. Для цього на місці майбутньої теплої грядки викопуємо траншею глибиною 1–1,5 лопати, на неї викладаємо падалицю, не забуваючи про розкислення. Зверху все застилаємо травою і засипаємо землею.
Щоб прискорити «дозрівання» компосту, обов'язково періодично поливайте його, а також використовуйте біологічні засоби, які прискорюють розкладання органіки, а також пригнічують патогенну мікрофлору.

 

Полігон для баштану

Якщо у вас уже достатня кількість теплих грядок, а компостні ями вже заповнені, то опад можна використати, створивши з нього своєрідний поживний полігон для майбутніх посадок баштанних. Для цього вириваються великі ями, які закладаються шарами так же, як і компостні ями. Уже на наступний рік на цьому місці можна буде висаджувати кабачки, гарбузи, патисони і т. д. Такий ґрунт буде для них оптимальним, а значить, ви отримаєте чудовий урожай. Яблука перегніють, віддадуть накопичені в плодах азот, фофсор і калій ґрунту, а всім цим екологічно чистим добривом поживляться у майбутньому ваші кавуни і гарбузи.



Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
13 вересня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації