Вхід | Реєстрація

Як зняти автівку з обліку, якщо та «не на ходу»

Зняття з обліку можливе лише в трьох випадках:

  • вибракування автомобіля в цілому, тобто його повне списання й утилізація;
  • за рішенням суду (наприклад, скасування неправомірної або помилкової реєстрації);
  • для вивезення автомобіля за кордон.

Найчастіше громадяни окремо від інших процедур машину з обліку не знімають, а користуються послугою перереєстрації, яка передбачає одночасне зняття машини з обліку з однієї людини й реєстрацію її на іншу.

До речі, зняти машину з обліку буває потрібно при її крадіжці, але зараз розглядаємо ситуацію, коли рухоме майно вже нерухоме і якось таки його треба «списати».

Процедура реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку виконується за подібним алгоритмом. Найважче в цьому всьому в окресленій ситуації — обов’язковий огляд автівки: «підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах».

Без огляду можна зняти з обліку лише машину дипломатів та міжнародних організацій, яка вже виїхала за кордон, та машину, яка списується геть, тобто внаслідок «вибракування у цілому».

Отже, для власника, який бажає просто позбутися непотрібної машини, справа значно полегшується. У такій ситуації процедура ще й безкоштовна.
Автомобіль без ідентифікаційних номерів на кузові, шасі, рамі або з пошкодженими номерами можна зняти з обліку лише у випадку вибракування машини в цілому.

Існує два шляхи огляду:

  1. Привезти машину на лафеті (автовозі) чи на буксирі.
  2. Привезти експерта до місця стоянки автомобіля, або складний. Потрібно звернутися до експертної групи в сервісному центрі й написати заяву з проханням виїхати на місце стоянки несправного авто, а чи приїдуть до вас — вирішує сам експерт. Як ви вже зрозуміли, чиста бюрократія.

Зняти машину з обліку можна в будь-якому сервісному центрі, незалежно від місця реєстрації власника — громадянина чи юридичної особи. Варто подбати про те, щоб автомобіль при знятті з обліку мав більш-менш пристойний вигляд.

Навіть якщо автомобіль заявлений як «не на ходу», експерту для огляду треба пред’являти авто в комплексному вигляді.

Комплектним вважається автомобіль, на якому встановлені двигун, трансмісія, підвіска, скло, переважна більшість компонентів інтер’єру та зовнішнього облицювання.

22 вересня | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації