Вхід | Реєстрація

Чим краще поливати кімнатні рослини та як пом’якшити водопровідну воду

Якщо рослина починає в’янути, а всі рекомендації по догляду і добривах виконані, можливо, причина криється у воді для поливу.

Це один із важливих компонентів здоров’я квітів, тому підбирати її потрібно грамотно. Багато «новачків», не знаючи про наслідки, поливають квіти водопровідною водою, що неприпустимо через її жорсткість. Щоб не нашкодити квітам, важливо знати, чим поливати рослини і як пом’якшити pH.

Фільтрування. Фільтрація — досить довгий і дорогий процес, якщо потрібно часто міняти касети. Але вода при такому способі виходить чистою і менш дорогою, ніж купівельна. Підійдуть фільтри, що містять: осмотичні мембрани, іонообмінні смоли.

Для поливу рослин не можна використовувати фільтри, які передбачають збагачення води якими-небудь мікроелементами.

Бутельована вода. У ній немає хлору, який може змінити pH ґрунту. Тому деякі види бутельованої води можна без страху використовувати для поливу рослин і квітів.

Тала і дощова вода. Дощ — хороше джерело м’якої води. Її можна зібрати в чисті великі судини під час опадів. Вона буде ідеальною для рослин, за умови, що в місті, у якому її збирають, сприятлива екологічна ситуація. Також не можна збирати воду: після тривалої посухи, у перші 30 хвилин сильної зливи.

Тала вода вважається однією з найбільш сприятливих для рослин. У ній менше ізотопних молекул, що благотворно позначається не лише на квітах, але і на людському організмі. Спосіб отримання передбачає заморожування. Оскільки кристалізація води відбувається швидше, ніж домішок солей, при замерзанні 80% рідини потрібно злити, ту, яка залишилася. Це і буде шкідливий сольовий розчин.

Після цих дій лід потрібно розморозити і поливати отриманою водою рослини, коли вона буде кімнатної температури.

Відстоювання. Найбільш простий і доступний метод, який підійде для регіонів з не дуже жорсткою водою. У іншому разі, немає гарантії позбавлення від небажаних речовин. Слід налити холодної водопровідної води з-під крана в яку-небудь ємність. Дати відстоятися протягом двох діб. Цього часу вистачить для того, щоб хлор випарувався, а карбонати кальцію осіли. Головні правила при поливі — не збовтувати, не використовувати осад.

Підбираючи спосіб очищення води, також слід виходити з фінансових і територіальних можливостей. Важливо пам’ятати, що будь-яка вода для поливу повинна мати нейтральний pH-баланс і не бути занадто м’якою або жорсткою. Про рослини потрібно піклуватися правильно, тож вони порадують квітучим зовнішнім виглядом і хорошим плодоношенням.

25 вересня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації