- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Як профілактувати появу попелиць на кімнатних рослинах
Поява дрібних попелиць — досить поширена проблема для кімнатних рослин. Існує декілька простих та ефективних профілактичних заходів, які допоможуть зберегти квіти і поліпшити їх стан.
Часто провітрювати приміщення. Кімнатні рослини не полюбляють, коли бракує свіжого повітря, оскільки воно необхідне для їх нормального функціонування. Саме тому приміщення бажано регулярно провітрювати. Найкраще робити це двічі на день: зранку та ввечері. Тоді квітка не буде страждати через нестачу свіжого повітря.
Правильне розташування. Кожна кімнатна рослина потребує правильного розташування відносно сонячного світла. Найчастіше квіти почуваються комфортно у світлому місці. Головне, щоб у кімнаті не було надто спекотно, інакше ваш «вихованець» може зав’янути.
Не перегодовувати рослину добривами. Добрива позитивно впливають на рослини, але лише в разі грамотного підживлення. Якщо підживити їх понад норму, в кімнатних рослин почнуть з’являтися слабенькі пагони, на яких можуть оселитися попелиці. З метою профілактики варто правильно розраховувати норму добрива.
Пересадка лише в спеціальну ґрунтосуміш. Під час пересадки кімнатної рослини не потрібно користуватися землею з городу, оскільки в ній можуть міститися личинки попелиць або інших шкідливих комах. Купуючи спеціальну ґрунтосуміш, ви не лише убезпечите рослини від непотрібних паразитів, але і збагатите їх корисними мікроелементами.
Утримувати рослину в чистоті. Рослина, так само як і її горщик, потребує постійної чистоти. Якщо листя вкривається товстим шаром пилу, то може ускладнюватися потрапляння повітря на поверхню квітки. Тоді вона починає гнити та залучати паразитів. Тому важливо проводити регулярне очищення листя і стебел, а також горщика.
Видаляти засохле листя. Засохле листя не виконує ніякої важливої функції, крім того, воно стає розсадником дрібних попелиць, знищує здорові частини рослини. Необхідно вчасно виявити засохлий лист, що гниє, і обережно видалити його за допомогою ножиць.
Виключати появу мурах. Іноді через випадково розсипаний цукор та інші солодощі в приміщенні, рослини стають притулком для мурашок, які приводять за собою попелиць. Попелиці виробляють солодку медову падь, яка приваблює комах. Таким чином утворюється тісний взаємозв’язок цих шкідників. Варто прибирати залишки продуктів, щоб не з’являлися мурахи.
Оглядати букети квітів. Попелиці полюбляють розмножуватися у квітах, які знаходяться в букеті. Їх часто можна виявити в букеті подарованих троянд або хризантем. У такому разі, краще за все буде видалити комах з квітів або ж поставити букет зберігатися на вулиці, щоб виключити швидке поширення паразитів на кімнатні рослини.