Вхід | Реєстрація

Корисні трави, властивості яких можуть неприємно здивувати

Прийнято вважати, що все, що дарує нам природа, — апріорі поживно і корисно. Однак, потрібно пам’ятати: навіть найпопулярніші продукти, звичні для щоденного раціону, можуть виявитися небезпечними.

Так, зокрема, трави, якими ми зазвичай приправляємо їжу, при надмірному або неправильному вживанні можуть завдати непоправної шкоди здоров’ю.

М’ята. По-іншому її ще називають «жіночою травою» через здатність знижувати рівень чоловічих гормонів в жіночому організмі. Давно відомо, що в представниць прекрасної статі, які регулярно вживають м’ятний чай, у кілька разів уповільнюється ріст волосся в небажаних місцях. Також за допомогою м’яти можна зняти біль під час менструацій, скорегувати цикл і поліпшити самопочуття під час клімаксу.

А от чоловікам захоплюватися м’ятою не варто, так як вона знижує кількість тестостерону в крові і послаблює потяг до прекрасної статі. Шкідливий чай з м’ятою і вагітним жінкам: є думка, що вона може вплинути на формування плоду, особливо, якщо це хлопчик.

Не рекомендується м’яту і під час лактації: вважається, що її відвари зменшують кількість материнського молока.

Кріп. Постійне вживання кропу у великих кількостях викликає сонний стан і загальний занепад сил. Крім того, у кропі досить багато різних хімічних сполук, надлишок яких може спровокувати неактивність кишечника.

Зокрема, кріп категорично протипоказаний гіпотонікам, оскільки знижує артеріальний тиск. Не варто налягати на кріп людям із поганим зором і синдромом хронічної втоми.

Петрушка. При її надмірному вживанні можуть з’явитися болі в м’язах, судоми, нудота, головний біль, випорожнення з кров’ю.

Не рекомендується петрушка і вагітним жінкам (є ризик викидня), хворим на сечокам’яну хворобу і запаленням сечового міхура.

Селера особливо популярна серед жінок, оскільки з її допомогою можна швидко схуднути. У цій рослині чимало вітамінів — С, В, А, Е і різних мінералів. У корені селери міститься вітамін К, який бере участь у процесі згортання крові і корисний для кісток. Особливо цінна селера тим, що в ній багато калію, який регулює обмін речовин, водно-сольовий баланс і зміцнює серце.

Але, на жаль, цю надзвичайно корисну рослину можна вживати далеко не всім. Наприклад, хворим на виразку шлунку і людям, які хворіють гастритом, селера протипоказана через сік, що надає стимулюючий вплив на шлунково-кишковий тракт.

Також не рекомендується вживати селеру людям із тромбофлебітом, варикозним розширенням вен, вагітним і жінкам, які годують дитину груддю.

30 вересня 2021 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації