Вхід | Реєстрація

Які документи необхідно перевіряти перед покупкою квартири?

На які документи варто звернути увагу перед купівлею квартири на первинному або вторинному ринку нерухомості?

Купівля власного житла — надзвичайно відповідальний крок у житті кожної людини. Ідеальне розташування, новий ремонт і низькі комунальні послуги… Після такого переліку позитивних характеристик майбутньої квартири на Дом Ріа зовсім не хочеться вдаватися в юридичні моменти.

Проте саме від якісної й послідовної перевірки первинної або вторинної нерухомості залежить, чи не виникне серйозних проблем із житлом у майбутньому й чи в разі чого договір купівлі-продажу визнається дійсним.

З яких документів розпочати перевірку квартири?

Спершу варто перевірити особу власника житлового об’єкта, якщо квартира купується на вторинному ринку. Для цього варто попросити паспорт і документ, який підтверджує право власності на квартиру.

Якщо замість власника юридичні аспекти з потенційним покупцем погоджує довірена особа, перший документ, який варто перевірити — нотаріально довіреність. При цьому важливо перевірити:

  • Термін дії;

  • Покладені повноваження;

  • Персональні дані з 2-х сторін.

Далі варто детальніше розглянути документ, який підтверджує право власності на житловий об’єкт. За чинним українським законодавством ним може бути:

  • Договір купівлі-продажу;

  • Договір дарування (дарча);

  • Дозвільний документ, який підтверджує право вступу у спадщину;

  • Рішення суду, у якому продавця визнали власником квартири.

Варто також запитати продавця, чи немає інших спадкоємців, які в майбутньому можуть претендувати на квартиру. Важливо: документи, які підтверджують право власності, можна перевірити за символічну оплату, замовивши витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 

Додаткові аспекти перевірки

Важливо перевірити квартиру на арешт, іпотеку й інші законні обмеження. Трапляється, що навіть повноправний власник житла не може вчиняти з ним конкретні дії, оскільки на нерухомість накладено арешт. Довідку відповідного зразка можна отримати в тому ж Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Не менш важливо перевірити повну юридичну історію квартири. До прикладу, якщо вартість квартири вказана на 15-20% нижча за середньоринкову, це може означати, що власник судиться за житло й згодом його таки можуть відібрати. Для цього варто заглянути в безкоштовний Державний реєстр судових рішень, а інформацію знайти ввівши адрес квартири, ПІБ її власника й дати документів, які підтверджують право власності.

Під час купівлі квартири на вторинному ринку також важливо перевірити заборгованість по сплаті комунальних послуг. Зробити це можна одним зі способів:

  • Створити запит на відповідну довідку в ЖЕК або ОСББ;

  • Самостійно перевірити інформацію в Єдиному реєстрі боржників за ПІБ власника квартири.

Зрештою, варто перевірити, чи у квартирі не прописані сторонні люди. Якщо продавець обіцяє виписати постояльців після продажу квартири, навіть закріплений у договорі відповідний пункт нічого не гарантує. Якщо у квартирі прописані чоловік з дружиною або їх діти, продати таке майно без дозволу також не вдасться. 

Окремо варто попросити в продавця технічний паспорт і звірити інформацію з реальним станом речей. Якщо попередні власники провели серйозне перепланування, то повинні надати відповідні документи. 

Отже, послідовна й ретельна перевірка квартири перед покупкою дасть можливість заощадити чимало часу, коштів і нервів на розв’язанні житлових проблем у майбутньому.

Розміщено на правах реклами
23 вересня 2021 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації