- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Гречане лушпиння допомагає збільшити врожай
У городників гречане лушпиння цінується у якості універсального матеріалу для мульчування і компостування. Воно насичує ґрунт різноманітними корисними для рослин сполуками. Результатом стає збільшення врожайності.
Користь для рослин. Просушене лушпиння, що залишається на заводах після переробки гречки на крупу, часто застосовується в землеробстві, оскільки надає сприятливу дію в декількох напрямках:
- нейтралізація кислого ґрунту;
- підвищення родючості;
- розпушення щільного глинистого ґрунту.
Це універсальний мульчуючий і поживний матеріал, який можна використовувати для різноманітних плодово?ягідних, овочевих, зелених культур.
Потрібна обережність, якщо рослини краще розвиваються на кислій землі.
Застосування для мульчування. Під час посипання гречаним лушпинням поверхні грядок забезпечується збереження вологи.
Така мульча сприяє швидшому прогріванню землі, захищає коріння від добових температурних коливань, уповільнює розвиток бур'янів, перешкоджає появі поверхневої кірки.
Можна гречаним лушпинням закривати повністю великі ділянки городу або використовувати лише для захисту міжрядь. Застосовується і точкове нанесення. Шар мульчі зазвичай витримують завтовшки в 20–30 міліметрів.
Потрібно враховувати, що лушпиння дуже легке і видувається, якщо застосовувати його на відкритих грядках. А також цей матеріал швидко вимивається опадами. Оптимальним варіантом є мульчування лушпинням культурних рослин у закритих теплицях, парниках.
Лушпиння в якості добрива. Цінується гречане лушпиння за наявність у його структурній формулі натрію, калію, фосфору, а також інших важливих для рослин сполук, наприклад, магнію, кальцію, заліза.
Під час використання цей матеріал стимулює процеси зростання в культур, що розвиваються, підвищує їх стійкість до негативних зовнішніх впливів, покращує родючість.
Вносити лушпиння можна безпосередньо під час проведення перекопування ділянки в осінній період або навесні. Додають його у посадкові борозни і ями. Під час проведення підгодівлі закладають гречане лушпиння у ґрунт під рослини, що зростають.
Після застосування поступово поліпшується структура ґрунтового субстрату. Глинистий ґрунт стає більш повітропроникним, легким і пухким. У результаті, збільшується врожайність культур.
Компостування. За умови використання лушпиння гречки у якості додаткового компонента під час створення компосту вдається отримати живильний субстрат, який застосовується як органічне добриво, використовується в якості мульчі.
Рекомендується додавати гречане лушпиння як прошарок між іншими органічними залишками: травою, листям, соломою. Протягом дозрівання компосту його зволожують. Можна додати спеціальні біопрепарати, що активізують розкладання. Зазвичай повністю дозрілий живильний компост можна використовувати через 2–3 роки після його закладання у купи або спеціальні ємності.
Гречане лушпиння не лише покращує стан ґрунту, підвищує плодоношення, служить якісним матеріалом для мульчування, але й відлякує своїм ароматом капустяну муху.