- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Як правильно зробити систему дренування для рослин
Під час пересадки кімнатних рослин необхідно не забути про систему дренування ґрунту. Вона повинна бути влаштована за всіма правилами, інакше ваші зусилля не принесуть бажаного результату.
Правильний матеріал. У першу чергу матеріал для дренажу повинен добре пропускати воду, тому краще вибирати варіант, що складається з великих частинок. Крім того, шар для дренування не повинен пліснявіти, загнивати або руйнуватися всередині горщика.
Цим вимогам відповідають натуральні матеріали, такі як керамзит, цегла, глиняні черепки, галька або гравій. Крім них можна використовувати штучні матеріали, наприклад, агроперліт або вермикуліт. Вони усувають із землі не лише надлишок рідини, але й деякі шкідливі речовини.
Дренажні отвори. Купуючи горщик, зверніть увагу на його денце. Якщо в ньому немає спеціальних отворів для відведення зайвої рідини, то вам доведеться зробити їх самостійно.
Коли проробити отвори неможливо, дно ємності слід заповнювати дренажним шаром у 35 см. Якщо висота ємності виявиться не дуже великою, дренаж може займати до 1/4 від її об'єму. За наявності зливних отворів шар системи для дренування може складати лише 12 см.
Шари. Щоб дренажна система в горщику працювала максимально ефективно, вона повинна складатися з декількох шарів:
- першим викладається великий матеріал (галька, керамзит тощо);
- зверху нього рівномірно розподіляється чистий річковий пісок;
- місце, що залишилося у горщику, заповнюється землею.
Якщо ви використовуєте дрібнофракційний матеріал, його можна відразу засипати землею, виключаючи при цьому пісок. Щоб рівномірно розподілити на дні горщика всі шари і виключити потрапляння окремих частинок у зливні отвори, простукайте ємність з усіх боків або обережно струсіть її.
Періодична перевірка. Не забувайте час від часу перевіряти пропускну здатність отворів на дні горщика, тому що через деякий час після пересадки рослини вони можуть забитися. Особливо часто таке відбувається за умови використання дрібнофракційного дренажу.
Якщо це сталося, обережно нахиліть горщик і прочистіть усі дірочки в його дні гострим предметом. У іншому разі в ґрунті почне накопичуватися зайва рідина, через що рослина хворітиме і чахнутиме.
Заміна. Під час кожної планової пересадки квітки створюйте дренажний шар знову. Якщо старий матеріал сильно деформувався або зруйнувався, його потрібно замінити на новий.
Наприклад, синтетичний дренаж за тривалого контакту з водою поступово руйнується, тому раз на 56 років його потрібно повністю замінювати.
Вцілілі натуральні матеріали достатньо промити проточною водою і продезінфікувати за допомогою розчину марганцю. Так ви зможете запобігти появі цвілі і грибка.
Усі ці правила необхідно враховувати під час створення дренажу. Не забувайте, що його відсутність або погана якість призведуть до перезволоження ґрунту і загибелі рослини.