- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Хурма і ківі в степах України
І в Лісостепу теж. Колись екзотичні для України рослини через кліматичні зміни та досягнення селекціонерів тепер можна вирощувати і в наших далеко не найпівденніших широтах.
Заморський фрукт ківі є джерелом комплексу вітамінів, які впливають на організм людини. При включенні ківі в свій раціон, ви зміцнюєте імунітет, покращуєте пам’ять і настрій, нормалізуєте апетит. Також регулярне вживання цього фрукта сприяє нормалізації тиску, що запобігає появі багатьох прихованих хвороб.
Ківі можна сплутати з актинідією, давньою прародичкою ківі. Відмінність між ними полягає в тому, що ківі солодший і має шкірку, вкриту волосками. Актинідія, навпаки, більш кисла, має гладку зелену шкірку, яку можна вживати разом з плодом.
Посадка. Літо і весна — найкращий час для посадки ківі, при цьому потрібно забезпечити достатній полив рослини. Глибина посадочних ям — приблизно 30 см. На дно ями потрібно насипати подрібнених каменів, цегли або керамзиту, а також для запобігання застою води, до якої рослина відноситься з нелюбов’ю.
Присипаємо посаджену рослину ґрунтом, забезпечуємо рясний полив, мульчуємо. Рослину захищаємо від холоду за допомогою обрізаної пластикової пляшки або агроволокна.
Ківі — плетиста рослина, тому по периметру ями потрібно вставити три кілочки для напрямку росту рослин.
Догляд. Оскільки посадка неглибока, то прополка і перекопування біля рослини небажані, а ось мульчування — обов’язкове. Добриво краще розсипати під шар мульчі або вносити в рідкому вигляді.
Так як це ліановидна рослина, то її потрібно формувати, але обрізку не варто проводити ранньою весною, оскільки в ранній весняний період спостерігається активний сокорух. Також рослина потребує підпорки, оскільки вже в перший вегетаційний період (весна — осінь) саджанець з 5–20 см виростає до 2,5–3 м.
Добриво і полив. При недостатній кількості вологи, ківі необхідно забезпечити рясний полив. Удобрювати восени можна органічними добривами, наприклад, листям, перегноєм, вносити суперфосфат або калійні солі. Навесні можна вносити селітру аміачну.
Зимовий догляд. На зиму кореневу систему утеплюють торфом або перегноєм. Небажані пагони видаляють, а потрібні вкривають ялиновим гіллям або також торфом.
Хурма — для красунь
Як і всі фруктові гості з півдня, плоди хурми дуже корисні. У них міститься багато бета-каротину, що сприятливо впливає на стан шкіри і також зір. Хурма втамовує голод, при цьому не калорійна, багата на вітамін С і мікроелементами — калієм, кальцієм, магнієм, марганцем, залізом, натрієм.
Крім цих позитивних властивостей, хурма також відома тим, що її використовують у косметології. Кажуть, красуні стародавнього світу домагалися доглянутого і сяючого стану шкіри саме завдяки маскам з хурми.
Посадка. Для цієї теплолюбної рослини при посадці важливо вибрати місце з правильним мікрокліматом. Найкраще підійде місце сонячне, у той же час — захищене від вітру. Багато хто вибирає південну сторону будинку. До ґрунтів хурма не проявляє вимогливості.
Викопуємо яму глибиною приблизно 50 см. На дно ями насипаємо шар родючої землі. Поливаємо його розчином укорінювача, робимо земляний горбок. Коріння слід акуратно розподілити, щоб воно не загиналося, а все було спрямоване вниз. Засипаємо саджанець землею, ущільнюємо посадку і знову поливаємо водою з укорінювачем. Коло посадки мульчуємо. Для догляду надалі досить буде прополки.
Добриво. Перших пару років, так як і при посадці, рослина не потребує добрив. Якщо ж ви хочете підгодувати свого солодкого сонячного улюбленця, то краще це зробити в кінці літа, використовувати калійні добрива, що поліпшить дозрівання пагонів. Надалі краще використовувати комплексні добрива.
Зимовий догляд. Щоб рослина вас тішила довгі роки, потрібно забезпечити їй необхідні умови для зростання і розвитку, особливо потрібно звернути увагу на зимовий догляд.
У перші 3–4 роки життя молоді дерева важливо оберігати від нашої зимової погоди. Щоб саджанці не вимерзли, їх потрібно вкривати. З початком зниження температур, присипаємо саджанець невеликим пагорбом землі так, щоб місце щеплення виявилося вкритим.
Потім, якщо спостерігається зниження температур, укриття слід продовжити. Стовбур дерева можна обв’язати агроволокном або папером, потім робимо укриття з гілок або стебел кукурудзи — кожен знайде свій спосіб.