Особливості декоративного каміння
Декоративне каміння — матеріал, який дозволяє ефектно оформити будь-яке приміщення. До того ж такі вироби екологічні, надійні і практичні. Камінь гармоніює з іншими матеріалами — наприклад, склом, деревом, шпалерами і керамічною плиткою.
В чому переваги
Декоративне каміння варто купити, тому що воно за зовнішнім виглядом практично не відрізняється від звичайного, але вартість значно нижча. Серед інших переваг виділяють:
- довговічність. Для виготовлення вибирають матеріали, які стійкі до найрізноманітніших пошкоджень і не бояться дії агресивних речовин;
- морозостійкість. Елементи декору не бояться екстремально низьких температур і їх перепадів;
- правильність форми. Вироби виглядають практично ідеально;
- простоту обробки. Для того, аби створити необхідну форму, не потрібно ніяких спеціальних інструментів.
Важливо, що колір зберігається доволі довгий час і зовнішній вигляд практично не змінюється протягом тривалого часу.
У приміщенні будуть створені оптимальні теплоізоляційні показники, тому забезпечуються комфорт та затишок в будь-який період року.
Декоративні камені представлені у великому асортименті, вироби відрізняються за кольором і фактурою, тому можна запросто підібрати варіант для різного інтер’єру. Варто лише враховувати, що не рекомендується використання біля робочих зон кухні. При очистці в такому випадку доведеться застосовувати абразивні засоби, які можуть пошкодити поверхню.
Найпопулярніші види
Декоративне каміння стає все більш популярним, тому виробники намагаються постійно радувати покупців новинками. Можна виділити такі види, які використовуються найчастіше:
- Вапняк. Його дуже часто використовують в інтер’єрі, зазвичай — для обробки каміння. Вапняк красивий, підходить для реалізації різних дизайнерських ідей завдяки великому різноманіттю форм, розмірів, фактур і кольорів.
- Річкова галька. По суті, це натуральний камінь, який обточений водою. Гальку використовують для приміщень в таких стилях: модерн, середземноморський і еко. Найчастіше матеріал вибирають для оздоблення каміну чи кухонного фартуха. Можна також зробити панно у вітальні.
- Кам’яний шпон. Для виготовлення використовується сланець. З’явився на ринку не так давно, але стрімко стає популярним завдяки простоті монтажу і гнучкості, до того ж приємно дивують різноманітність малюнків і кольорова гама. Шпон дуже тонкий, тому збережуться потрібні сантиметри. Часто використовують для обробки барних стійок, стільниці і кухонних острівців.
- Напівдорогоцінні камені. До цієї категорії відносять аметист, малахіт та агат, у яких унікальний природний малюнок. Напівдорогоцінні камені достатньо яскраво виглядають, тож їх рекомендується вибирати для приміщень в нейтральних тонах. Якщо поверхня виробів рельєфна, то варто правильно підібрати освітлення, аби малюнок і тіні гарно заграли.
Варто згадати і про цеглу. Раніше вона була лише будівельним матеріалом, проте з появою такого стилю, як лофт, її почали використовувати для декору. Цеглу можна експлуатувати доволі довгий період, до того ж вона екологічно чиста. Рекомендується використовувати для кухні, ванни, спальні та вітальні. Але потрібно враховувати, що підходить для просторих, світлих приміщень. В невеликих квартирах застосовується для розставляння акцентів.
Який колір вибрати
Чорні декоративні камені — загадкові, чим і приваблюють покупців. Вироби чудово комбінуються з будь-якими іншими кольорами.
Можна вибрати червоний. Цей колір підходить для темних елементів інтер’єру. Оздоблення в бежевих тонах — хороший варіант для будь-якого приміщення.
Для отримання потрібного відтінку використовуються спеціальні фарбувальні пігменти. Так поверхня буде однорідного кольору. Далі лицьова сторона фарбується в потрібний тон з використанням відтініючих засобів. Завдяки такому підходу колір буде максимально схожим на натуральний.