Вхід | Реєстрація

Зараз — карбамід, через пару тижнів — мідь

Зібравши на своїх яблунях та грушах щедрий урожай, саме час потурбуватися про те, щоб вони порадували вас і в наступному році. І для цього провести два останніх у цьому році обприскування.

Після листопада і культури, і шкідники готуються пережити несприятливі зимові умови. До того ж, кора рослин і спокійні бруньки набагато краще переносять дію агресивних речовин, ніж трав’янисті пагони і листя. Крім того, у зимуючої стадії шкідники, спори грибів, що покривають стовбури й гілки, і лишайники в цей час відносно доступні. І ще один плюс — у жовтні – листопаді немає ризику «зачепити» однорічні культури, що знаходяться по сусідству, і немає сенсу хвилюватися про термін очікування, який повинен пройти після обробки хімічними препаратами — до врожаю більше півроку.

Навіщо проводять обприскування рослин 3-7 % розчином карбаміду? Простіше — 300-700 грамів на десятилітрове відро. У такій концентрації ця речовина знищує спори грибів-збудників захворювань, тому відбувається дезінфекція кори і бруньок рослин.  Крім того,  сечовина, вона ж карбамід, — відмінне азотне добриво. Зараз дерева вже «засинають», а тому азот у повній мірі не використають і він залишиться в корі, як запас для весняного старту.

Обприскування карбамідом особливо ефективне, якщо потрібно посилити зростання рослин у саду. Якщо ви хочете позбавити дерева від лишайника, найбільш ефективним буде осіннє обприскування 1-3% розчином залізного купоросу. Оскільки лишайники самі по собі мають складну поверхню, та й поселяються, як правило, на деревах з тріщинуватою корою, до розчину обов’язково потрібно додавати прилипач. Карбамід і залізний купорос відмінно сумісні в баковій суміші.



Автор: Ігор Філоненко
16 жовтня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації