Дитяче взуття: правильний догляд за різними видами матеріалів
Сучасне дитяче взуття вражає різноманітністю форм і забарвлень. На сайті інтернет-магазину Панама https://panama.ua/categorys/77413/ представлена велика колекція взуття для хлопчиків і дівчаток різного віку. Усі пропоновані варіанти можна розділити на такі категорії:
- Призначення. Вироби фабричного виготовлення, які доповнені супінаторами і задниками помірної жорсткості, є анатомічними. Вони забезпечують правильне положення стопи і використовуються для профілактики плоскостопості. Ортопедичне взуття часто шиється по індивідуальних замовленнях і потрібне при виражених патологіях в роботі опорно-рухової системи.
- Вік і гендерна приналежність. Ясельна група – до 1,5 років, малодитяча – 1,5-3 роки, дошкільна – 3-6 років, шкільна – 6-12 років, підліткова – 12-16 років. Чим старше дитина, тим помітніше відмінності у фасонах і оформленні моделей для дівчаток і варіантів для хлопчиків.
- Сезонність. Зимове і літнє взуття, пропозиції для міжсезоння і для шкарпетки в приміщенні. Конструкція. Сандалі, туфлі, чоботи, черевики, кеды, кросівки, кімнатні тапочки.
Умови шкарпетки. Повсякденні, святкові, спортивні, домашні, а також вироби з вузьким призначенням (наприклад, чешки, гумові чоботи).
Сушимо та чистимо правильно
Нога у дитини росте досить швидко, тому моделі для літа й зими носяться, як правило, один сезон, а для осінньо-весняного періоду – максимум 2 сезони. Але ще швидше вони зношуються. Активна дитина обов'язково захоче пнуть усі камінчики й гілки, які зустрінуться на шляху, перевірити на глибину калюжу, вступити у бруд і подивитися які сліди на ній залишаються. Для того, щоб модель зберегла форму і хоч би деяку привабливість батькам доведеться приділити особливу увагу відходу за нею. Пропоновані правила залежать від матеріалу й типу виробу:
- Шкіра. Зазвичай розпочинають з видалення бруду та пилу, але якщо всередині є волога, виріб обов'язково треба просушити, заштовхавши у всередину зім'яті шматки газети або паперу. Через 2 години виймаємо їх. Якщо волога повністю не вбралася, повторюємо процедуру. Сушка за допомогою фену або інших електроприладів, а також на батареї викликає деформацію виробів. Для очищення від бруду краще всього підходять спеціальні вологі серветки, але можна скористатися вологим шматком вовни. Процес виконуємо в певній послідовності. Спочатку каблук, потім підошва, а далі переходимо до верхньої частини. Вологу поверхню протираємо сухою тканиною. Процедура завершується нанесенням жирного крему.
- Нубук. Займає проміжне положення між гладкою шкірою й замшею. Якщо ви вибрали виріб з такого матеріалу, краще відразу ж купити спеціальну щітку для чищення з гумовими та металевими елементами, губку й гумки (для видалення складних плям), водовідштовхувальний спрей. Нубук вимогливіший до умов шкарпетки і вживані для відходу за виробами зі шкіри засобу йому не підходять. Але етап сушки буде таким же – за допомогою паперу. Верх виробу не можна протирати вологими серветками, а для видалення забруднень застосовуємо спеціальну щітку. Якщо такий під рукою не виявилося можна використати зубну щітку.
- Замша. Дуже сприйнятливий матеріал, тому застосовується переважно для пошиття святкових варіантів або комбінується зі шкірою. Замшеві вироби не призначені для дощової погоди і для снігопаду. Принципи догляду схожі з нубуком. Також відмітимо, що сильне намокання призводить до злипання ворсу та втрати зовнішнього вигляду.
- Текстиль. Часто використовується для пошиття кімнатних капців, а також інших моделей. Сучасні варіанти відрізняються високою міцністю, різноманітним оформленням, стійкістю до деформації. У пропозиціях для дітей обов'язково має бути жорсткий задник, який не загинатиметься при надяганні. Після придбання взуття ознайомтеся з рекомендаціями виробника. Часто такі вироби можна піддавати ручному або машинному пранню в делікатному режимі при температурі не вище 30°C. Для видалення невеликих забруднень використовуємо вологу губку.
Правильний догляд допоможе продовжити термін служби взуття та зберегти його привабливий зовнішній вигляд.