Вхід | Реєстрація

У якому посуді краще готувати їжу?

Варто уважніше поставитися до вибору посуду: він впливає не тільки на смак і якість приготовленої їжі, але і на наше здоров’я. Асоціації споживачів, екологи, вчені і медики застерігають від потрапляння в наш організм токсичних речовин у результаті використання деяких видів посуду.

Алюміній. Основний ризик — можливість токсичної дії алюмінію на кісткову і нервову системи.

Його частинки потрапляють в наш організм у результаті контакту з кислими продуктами (помідори, лимон, абрикос, щавель). Алюмінієвий посуд можна використовувати час від часу, але не щодня.

Силікон. Один з різновидів цього посуду (на базі насиченого киснем силікону) був заборонений у Швейцарії через потенційну небезпеку для здоров’я. Вибирайте форми для запікання з максимальною термостійкістю і ніколи не перевищуйте рекомендовану температуру.

Нержавіюча сталь. Посуд з неї міцний і безпечний. Проте людям з алергією на нікель такий посуд використовувати не рекомендується.

Пластик. Ідеальний для сухих і холодних продуктів. При розігріванні їжі в мікрохвильовій печі надавайте перевагу склу, адже при тривалому або сильному нагріванні молекули пластмаси можуть проникати в їжу, особливо в продукти, що містять жир (наприклад, м’ясо, сир). Не рекомендується класти гарячу або жирну їжу в пластиковий посуд — жир легко вбирає в себе всі шкідливі речовини.

Мідь. Недолік — здатність до окислення: мідь може вступати в реакцію з азотною кислотою, яка міститься у мийних засобах.

Кераміка. Не виділяє ніяких шкідливих речовин. Але неглазуровану кераміку не можна мити з використанням мийних засобів. Холодну кераміку не слід ставити в розігріту духовку. Читайте маркування — фарби, якими покрито посуд, можуть виділяти токсини.

Чавун — майже ідеал. Знавці наполягають на сковородах і сотейниках без покриття: приготовлена в них їжа має найкращі смакові якості. Скло — екологічний матеріал, але легко б’ється. Дерево — якщо поверхня пошкоджена і на ній залишаються мікрочастинки їжі, це створює сприятливий ґрунт для мікробів.

Антипригарне покриття. Використання посуду з низькоякісним полімерним покриттям може бути пов’язане з ризиком виділення канцерогенних речовин. Для чищення посуду такого типу не можна використовувати абразиви та нагрівати його до високих температур, особливо без їжі. Як тільки порушується цілісність антипригарного покриття — викидайте цей посуд.



Автор: Підготувала Оксана ЛЕВЧЕНКО
20 листопада 2012 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації