Вхід | Реєстрація

Чистимо димохід: «хімія» або руки

У минулому номері в статті ми детально описали народні методи очищення димоходів. Зараз зупинимось на хімічному та механічному.

Найдієвіший спосіб очищення димоходу — це механічний. За допомогою грубої дії можна досягти значно більших результатів, ніж при застосуванні солі або очисток картоплі. При чищенні димаря слід дотримуватися правил техніки безпеки, щоб не впасти з даху.

Інструкція з чистки димоходу щіткою:

  • Перш за все, потрібно подбати про правильний вибір щітки. Вам підійде інструмент з довгою і гнучкою ручкою. Така щітка не тільки досить жорстка, щоб очистити димохід від сажі, а й здатна проникнути навіть у найважкодоступніший куточок.
  • Намагайтеся не дряпати трубу зсередини. Такі пошкодження сприяють швидшому і рясному накопиченню сажі.
  • Перед чищенням потрібно подбати про захист своїх очей і дихальних шляхів від сажі. Для цього потрібно надіти окуляри і захисну маску.
  • Меблі, вікна і стіни в будинку теж потрібно захищати. Для цього все потрібно накрити плівкою або газетами.
  • Переконайтеся, що димохід повністю охолов. Приберіть залишки палива, у тому числі вугілля і сажі. Приберіть заслінку з димоходу.
  • Засуньте щітку в димохід з боку даху і ретельно зробіть чистку.   Не пропускайте жодної ділянки і робіть все поступово. Те ж саме повторіть з боку каміна.
  • Після чищення димоходу поверніть заслінку на місце. Ретельно промийте щітку в теплій воді.
  • Не знімаючи захисної плівки з меблів, стін і вікон, витріть кіптяву, що потрапила в приміщення. Після цього зніміть захист і проведіть вологе прибирання.

Такий спосіб вважається найбільш дієвим і безпечним. Однак є ще кілька варіантів механічного чищення.

Ви можете взяти садовий шланг для поливання рослин. Щоб до кінця, який буде опускатися в димохід, прикріпити круглу коротку щітку. Далі шланг потрібно опускати і виймати з димоходу, поки сажа  не збереться всередині нього.

Механічний спосіб очищення димоходу вважається найефективнішим. Крім щітки і шланга, ви можете використовувати йоржик або тростину. Найнезвичайнішим варіантом вважається гиря на ланцюгу. Однак такий варіант дуже небезпечний і може стати причиною розвалу димоходної труби.

 

Хімічні методи

Вони найпростіші. І досить дієві. Але коштують грошей. Окрім того, потрібно пам’ятати, що «хімія» є «хімія». І нічого особливо корисного для людського організму та довкілля ці засоби не містять.

У магазинах продається велика кількість найрізноманітніших композицій для очищення димоходу. Принцип дії — нешкідливий газ, що виділяється при горінні, розкладає продукти горіння і їх компоненти, які в подальшому могли б перетворитися в сажу.

У переважній більшості випадків є докладна інструкція із застосування, дозування. Розфасовки порційні, що дуже зручно. Як правило, разом з упаковкою поміщають у піч і спалюють або окремо, або разом з дровами. Якщо димохід сильно засмічений, використовують або кілька упаковок одночасно, або кілька разів поспіль.

«Поліно — сажотрус» — невеликий брусок або брикет, складається із сульфату амонію, вугільного воску, оксиду фосфору і ще кількох компонентів. Перешкоджає утворенню нагару і видаленню раніше скупченої сажі. При постійній експлуатації печі за сезон потрібно спалити всього 2 поліна. Якщо піч топиться 1–2 рази в тиждень, то досить одного бруска.

«Комінічек» — застосовується тільки в тому випадку, якщо шар сажі — до 2 мм. Діюча речовина — хлорид міді. Перетворює сажу в оксид, що дозволяє їй згоріти при більш низькій температурі без утворення вогню. Оскільки до складу входить хлор, його не можна використовувати для відкритих печей. При використанні треба щільно закривати дверцята і після закінчення топки «комінічеком» провітрити приміщення.

ПХК — противонагарна хімічна композиція. Порошок спалюється разом з паперовою упаковкою разом з дровами або окремо від них. На тонну дров витрата порошку становить 150–200 г.

Оскільки таких засобів  достатньо багато, і виробляються вони як у нашій країні, так і за кордоном, завжди можна підібрати оптимальний варіант, спробувавши кілька видів.

18 жовтня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації