Вхід | Реєстрація

Садимо дерева правильно!

Період, найбільш сприятливий для посадки плодових дерев, у розпалі. І хоча продавці саджанців на кобеляцькому ринку скаржаться на небувало поганий сезон, але люди потихеньку купляють молоді яблуньки, груші та черешні. Та, як виявляється, не завжди знають про головні умови посадки фруктових дерев.

 

Вибір місця

Для плодових дерев потрібно підбирати місця, що гарно освітлюються протягом дня. Ділянки, що перебувають у тіні протягом дня, зовсім непридатні для висадки дерев. Якщо ви висаджуєте саджанці сильнорослих дерев, то враховуйте, що через кілька років ці дерева вже самі даватимуть тінь, тому зважайте на висаджені поруч дерева чи кущі. Фруктові дерева можна висаджувати практично на будь-яких типах ґрунтів, але найбільш придатними є ґрунти легкого механічного складу, наприклад, супіщані чи суглинкові. Не можна висаджувати дерево в місцях, які підтоплюються чи на яких застоюється волога. Бажано уникати місць, на яких раніше росли плодові дерева — це дасть змогу знизити ризик ураження молодого саджанця хворобами чи шкідниками, що залишилися, від попередніх дерев. Якщо цю умову виконати неможливо, то хоча б не висаджуйте яблуню на місці, де росла яблуня, грушу — де росла груша, і так далі.

Підготовка саджанця до посадки

Куплені саджанці плодових дерев бажано висадити в найкоротші терміни. Якщо ж у наступні кілька днів після придбання у вас не буде змоги це зробити, то необхідно покласти їх у прохолодне й темне місце. Безпосередньо перед висаджуванням саджанці потрібно витягнути з поліетиленової зовнішньої упаковки, а потім обережно розмотати чорну стрейчеву плівку. Після цього необхідно замочити кореневу систему саджанців у воді на 3-8 годин. До води рекомендується додати стимулятор коренеутворення.

 

Посадка фруктового дерева

Для посадки викопайте ямку необхідного розміру, але не менше, ніж 50*50*50см. Змішайте на дні ямки ґрунт із некислим торфом, перепрівшим компостом чи іншою перепрівшою органікою, зверху присипте шаром землі (не допускайте прямого контакту кореневої системи з добривами). Потім розмістіть саджанець у лунці і поступово починайте засипати землею, обережно ущільнюючи кожен шар долонею чи ногою. Ця  процедура дозволяє витіснити зайве повітря і покращити приживлюваність саджанця. Розташовуйте саджанець так, щоб точка щеплення знаходилася приблизно на 5 см вище рівня ґрунту (врахуйте, що після посадки та поливу земля із саджанцем дещо просяде). Після посадки дерево необхідно гарно полити (можна також полити саджанець і під час посадки, між засипанням шарами землі).

 

І не забудьте про опору

Після посадки обов’язково закріпіть саджанець до опори, щоб уникнути нахилу чи пошкодження поривами вітру. Огляньте гарно стовбур та гілки: якщо під час посадки виникли пошкодження, то замастіть їх садовим варом. Також необхідно видаляти бур’яни в пристовбуровій зоні, коли вони з’являтимуться. У кілька перших тижнів після посадки важливо забезпечити саджанець плодового дерева достатньою кількістю вологи. Тому регулярно перевіряйте вологість ґрунту, де посаджене молоде дерево, і за необхідністю поливайте (але не допускайте надмірного перезволоження).



Автор: Матеріал підготував Ігор ФІлоненко
19 жовтня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації