Вхід | Реєстрація

Посадили лохину? Подбайте про кислотність

Зателефонувала жінка. Розказала, що придбала саджанець лохини. І попросила нагадати, як правильно садити цю рослину.

І хоча ми вже неодноразово розповідали про головні правила посадки і догляду за лохиною, нагадаємо ще раз.

Перше і головне. Лохина росте виключно в кислому ґрунті з показником ПШ  від 3,5 до 5,5. Щоб було простіше сприймати інформацію, повідомимо, що ПШ наших чорноземів — 7–8. Тобто, у нашому прекрасному чорноземі лохина або загине, або ростиме дуже погано.

По цій же причині її ні в якому разі не можна «годувати» перегноєм, курячим послідом чи золою. Адже вони мають лужну реакцію і після їх внесення рівень ПШ зросте.

Для того, щоб отримати кислий ґрунт,  потрібно провести нескладну, але обов’язкову операцію. Найпростіше — купити спеціальний кислий торф. Але це — дуже дорого. Тому наводимо рецепт дешевого і вже перевіреного на практиці «коктейлю».

Копаєте яму 70 на 70 і глибиною в 40 сантиметрів. На дно сиплете 100 грамів гранульованої сірки.

Виймаєте чорнозем і використовуєте його для інших потреб.

У яму засипаєте в рівних пропорціях звичайний пісок, хвойний опад і кору чи тирсу хвойних порід.  Усе це добре перемішуєте, щедро заливаєте водою, притрамбовуєте і в цей субстрат садите свою рослинку. На одну ямку у вас піде до 200 літрів такого ґрунту. У ньому лохина почуватиме себе чудово.

Кислоту люблять і  суниця, і малина

Нагадаємо й про інші рослини, які краще вирощувати в кислому або слабокислому ґрунті.

У саду з підвищеним рівнем кислотності можете без страху висаджувати ягідні чагарники. Ви будете забезпечені багатим урожаєм, якщо поселите в себе малину, ожину, аґрус і смородину. Ці чагарники чудово почувають себе на середньо- та слабокислих ґрунтах. Такі ж умови вирощування підходять і для суниці садової (полуниці).

Ще більше кислоти потрібно для лісових ягід. Якщо ви візьметеся за вирощування на своїй ділянці чорниці, брусниці або журавлини, то вам доведеться вносити додаткові добрива, які ще більше зменшать рівень pH. Для перерахованих ягід він повинен бути в межах 4–4,5.

Садити такі культури краще подалі від основної маси рослин, щоб вони не заважали один одному.

21 жовтня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації