- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Як замінити матрицю ноутбука своїми руками
- Основні дефекти матриці і причини виникнення
- Заміна матриці ноутбука своїми руками
- Процедура відключення екрану ноутбука
- Діставання і заміна матриці
Екран ноутбука - один з найдорожчих і вразливих компонентів ноутбука. Розбитий екран через неакуратне користування може не тільки зіпсувати настрій, але і здорово «вдарити» по фінансам. Звертаючись до сервісного центру потрібно бути готовим, що ціна ремонту матриці екрана може досягати до 50 відсотків вартості ремонтованої деталі. Заміна матриці ноутбука своїми руками допоможе уникнути додаткових витрат на послуги майстра і стане цікавою розвагою для радіоаматорів.
Починка екрану ноутбука - операція непроста, але будучи уважним і дотримуючись інструкції в даній статті, Ви зможете протягом години замінити матрицю екрану.
Вам також потрібно перевірити куплений екран ноутбука, щоб він був сумісний з вашим ноутбуком. Перевірити ви завжди можете на zeto.ua по моделі ноутбука.
Основні дефекти матриці і причини виникнення
Дефекти матриці чудово видно візуально і тільки в рідкісних випадках вони можуть відбутися через програмні помилки. У переважній кількості випадків екран не функціонує завдяки пошкоджень отриманим унаслідок недбалості експлуатації. До них відносять такі типи дефектів:
- Зображення миготить, з'являється на короткі проміжки часу, функціонують тільки окремі сектори екрану. Дефект говорить про відшарування матриці, причиною ж є пролита рідина;
- Розмитість зображення, множинні переливи барв, смуги на екрані. Причина криється в потекшую рідких кристалах матриці, може статися після піднесення сильного магніту до дисплея;
- На екрані видно безліч мерехтливих крапок, смуги білого кольору, що тягнуться через весь монітор - це свідчать про биті пікселі. Найчастіше від такого дефекту можна вберегтися, тому що дані ознаки наслідок заводського браку. Втім, з'являються вони в перші півроку експлуатації та ноутбук можна відремонтувати по гарантії;
- Тріснуте скло. Цей дефект викликаний механічним пошкодженням монітора, супроводжується смугами, розмитістю зображення в місці удару.
Примітка: Щоб дізнатися механічна або програмна причина відмови екрану, можна поступити наступним чином: за допомогою HDMI кабелю під'єднати ноутбук до будь-якого сучасного телевізора або монітора. Якщо при включенні ноутбука він не проектує зображення на телевізор, значить дефект програмний і матрицякомп'ютера не вимагає заміни.
Заміна матриці ноутбука своїми руками
Підготовчі роботи
Спочатку необхідно тверезо оцінити свої сили, так як комплектуючі ноутбуки дуже дорогі, і якщо ви не розбирали складну техніку - краще затію з лагодженням екрану залишити фахівцям. Якщо Ви впевнені в своїх силах, то спочатку необхідно купити робочий модуль матриці.
Роботу необхідно проводити в чистому приміщенні, при хорошому освітленні і з даними комплектом інструментів:
- Невелика хрестова викрутка
- Пластикова демонтажна лопатка
- пінцет
Процедура відключення екрану ноутбука
Насамперед відключаємо живлення ноутбука і висовуємо акумуляторну батарею. Подальша інструкція заміни матриці ноутбука своїми руками аналогічна практично всім ноутбуком за винятком різних нюансів. Так, в лептопах Samsung заміна матриці відбувається найпростішим чином: відкручуємо два болти на екрані знімаючи захист монітора, 4 болтика утримують екран і відключаючи шлейф знімаємо матрицю. На жаль, не у всіх ноутбуках поміняти екран просто, в лептопах HP Pavilion доведеться відкрутити задню панель, клавіатуру і потім приступити до від'єднання елементів екрану.
При розбиранні ноутбука слід пам'ятати, що болти в різних комплектуючих можуть відрізнятися розміром, тому щоб надалі не заплутатися, відкручені болтики слід групувати і складати порізно. Коли розібрали ноутбук, відкручуємо болти рамки лептопа. Крім болтів, рамка кріпиться великою кількістю засувок. Щоб їх від'єднати візьміть тонку лопатку, піддіньте грань рамки і потягніть її злегка вгору, коли почуєте легке клацання - пройдіться по всьому засувок уздовж периметра екрану. Щоб від'єднати лопаткою засувки, будьте особливо обережні біля вебкамери - тут велике скупчення проводів, які легко порвати необережним рухом лопатки.
Діставання і заміна матриці
Під рамою бачимо кілька чергових кріплень болтів і зовнішні шлейфи: відкручуємо перші, акуратно від'єднуємо другі. Тепер матриця вільна і її слід взяти за торці по сторонам, підняти і від'єднати зовнішні кріплення.
Під матрицею розташовуються шлейф вебкамери і Wi-Fi антени, від'єднуємо його потягнувши за шлейф, яким він кріпиться до матриці. Готово - матриця повністю від'єднана від екрану.
Проводимо заміну матрицю і збираємо ноутбук в зворотному порядку. Рекомендується не поспішати з повною збіркою лептопа: спочатку необхідно включити ноутбук, щоб протестувати правильність установки матриці. Якщо зображення чітке і без артефактів, збірка була проведена вірно.
Як бачите, заміна матриці не представляє особливої складності при належному рівні уважності й терпіння, обходиться безкоштовно не вимагаючи ніяких особливих інструментів для розбирання. В крайньому випадку - до сервісу можна завжди звернутися.