Вхід | Реєстрація

Не перегодуйте свою полуницю!

Осіннє підживлення полуниці можна проводити з вересня до жовтня. При цьому внесення деяких добрив пізніше вересня небажано, оскільки це може негативно вплинути на зимостійкість рослин. Однак можна, все залежить від погоди.

Для початку врахуйте два дуже важливих нюанси.

Перший. Ні в якому разі не підгодовуйте рослини свіжим гноєм, оскільки в процесі його розкладу виділяються метан і аміак, які можуть негативно впливати на рослини.

Другий. На багатьох інтернет-ресурсах «спеціалісти» радять поєднувати осіннє підживлення із обрізкою листя. Це — маячня! Ні в якому разі не обрізайте листя зараз. Це потрібно було зробити ще в липні-серпні. Зараз уже пізно, облиште цю процедуру до весни.

У кінці жовтня — на початку листопада рослини бажано підгодувати фосфором і калієм. З цією метою можна застосовувати комплексні препарати. А можна — деревну золу. Її використовують у сухому вигляді, удобрюючи ґрунт біля основи рослин або вносячи золу під перекопування при осінній підготовці грядок (не більше 1 склянки золи на 1 кв. м). Цей спосіб допоможе додатково захистити рослини від деяких шкідників і послужить профілактичним засобом для запобігання сірої гнилі.

Також можна приготувати зольний настій (100–150 г золи розчиняють у 10 л води і вносять під кожен кущ не більше 0,5 л). У золі з листяних порід дерев міститься більше калію, а в золі з хвойних — більше фосфору.

Деякі городники восени розкладають на грядках між кущами полуниці скошену траву без насіння, а також подрібнені стебла і листя люпину, присипаючи їх невеликим шаром ґрунту або піску. Ці рослини, розкладаючись взимку, збагачують ґрунт поживними речовинами.

Якщо ви запізнилися із внесенням осінньої підгодівлі, краще відкласти її до наступного року, адже надлишок азоту може зашкодити рослинам підготуватися до зими, і в результаті вони просто вимерзнуть.Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
31 жовтня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації