Вхід | Реєстрація

Готуємося до зими

Прийшла зима, може, і не до всіх, з урахуванням глобального потепління в нашій країні. Але все-таки вже далеко не травень місяць! Хотілося б розповісти, як правильно обирати таку зручну річ, як пуховик. Адже він по праву заслужив нашу любов.

 

Як правильно вибирати пуховик?

Пух у куртках і пальто розподілений по пухових блоках. Вони не повинні бути дуже великими. Якщо все-таки вони перевищують 20 см, то пух буде звалюватися до нижнього шва. У такому випадку куртка буде погано утримувати тепло.

Розрізняють куртки з одношаровим пухом і двошаровим. Перші хороші для катання на лижах та при не дуже великих морозах, до -10°С . А другі — найтепліші. У таких буде тепло навіть в експедиції на північний полюс.

Важливо також відзначити, що пух повинен вільно рухатися в блоці, грудок бути не повинно, а також некомфортних відчуттів — поколювання. Якщо таке виявите, значить пух неякісно відібрали. Як це перевірити? Необхідно стиснути пуховий блок і відпустити. Якщо пух моментально відновиться, то все в порядку. У куртках поганої якості пух розподілений нерівномірно, він може стирчати крізь тканину, при стисненні відчуваються поколювання — значить, надто багато пір’я. А також таке буває, коли куртка важка на вагу.

 

Чому пух краще синтепону?

Синтепон — це синтетичний волокнистий утеплювач, 28 % його теплозберігаючих властивостей втрачається вже після одного прання! Чи варто витрачати на нього свої кровно зароблені кошти, якщо це дуже непрактично? А ось строки служби гусячого пуху при правильному користуванні — 20 років, качиного — 5. Погодьтеся, досить значні цифри.

 

Як же правильно доглядати за пуховими куртками?

По-перше, прати їх потрібно при температурі не вище 40°С при слабкому віджиманні в центрифузі. Не можна замочувати.

По-друге, необхідно використовувати спеціальні миючі засоби. Вони додають пуху антибактеріальних властивостей від гниття, водовідштовхувальні властивості — для зменшення здатності до водопоглинання.

По-третє, сушити рекомендується в розгорнутому вигляді у провітрюваному приміщенні. Ні в якому разі не на батареї. У процесі висихання необхідно періодично міняти місцями верхню і нижню сторони виробу, а також вручну розбивати грудочки пуху в кожному блоці.

По-четверте, якщо ви скористаєтеся послугами хімчистки, то необхідно звернути увагу, щоб у пункті прийому пропонували чистку з мембранними тканинами і роботу з пуховими виробами. У іншому випадку пуховик, звичайно, очистять від бруду, але також вимиють ті водовідштовхувальні властивості, якими наділений пух від природи. Що в свою чергу знизить теплоізоляційні властивості вашого пуховика.

По-п’яте, необхідно придбати спеціальний водовідштовхувальний спрей і після кожного прання обробляти ним пуховик.

 

Як вибрати якісне зимове взуття?

У першу чергу, треба дивитися на матеріали, з яких зроблена верхня і внутрішня частини чобіт.

Замша. Дуже красиве взуття із замші. Матовий ворс надає цьому матеріалу особливої привабливості. Якщо ви пересуваєтеся в основному на машині, то сміливо купуйте такі чоботи. Але якщо ви часто ходите вулицями взимку або в негоду, то замшеве взуття швидко втратить привабливий вигляд, так як цей матеріал нестійкий до вуличних реагентів, і навіть звичайні калюжі і сльота для такого взуття протипоказані. У будь-якому випадку, правильний догляд і дбайливе ставлення значно продовжать термін служби взуття із замші.

Натуральна шкіра. Плюси натуральної шкіри очевидні. Порівняно з штучною, вона стійкіша до зносу, має меншу теплопровідність (ногам буде тепліше), в ній ноги будуть менше пітніти. Шкірзамінник хорошої якості іноді буває важко відрізнити від натуральної шкіри. Якщо вдасться знайти непідшитий край матеріалу — уважно огляньте його. У натуральної шкіри не може бути тканинної підкладки, це ознака того, що перед вами взуття зі шкірзамінника.

Унти. Унти — зимові чоботи з хутром на зовнішній частині — стали неймовірно популярними пару сезонів тому. Хутро надає цим чоботам особливого, ні з чим не порівняного шарму. Це взуття також зустрічається на підборах або без нього.

Ботфорти. Якщо в одязі ви віддаєте перевагу міні спідницям і вузьким джинсам, то вам підійдуть чоботи-ботфорти. Ці довгі, вище коліна, чоботи вимогливі до вашого гардеробу. Їх одягнеш не з будь-яким одягом, тому практичним це взуття не можна назвати. Вони не підійдуть, наприклад, до довгих спідниць або широких штанів, так як закривають ноги майже повністю і таке поєднання просто безглузде. Також ботфорти часто мають дуже високий каблук, що незручно тим дівчатам, які багато часу проводять «на ногах» або за кермом. Такі чоботи бувають також і на пласкій підошві, але на вигляд вони частіше програють ботфортам з високими підборами.

 

Секрети примірки

Примірка чобіт повинна починатися з того, щоб встати, потоптатися, спробувати — чи не тисне де ногу нове взуття, не зводить ступні і чи не впираються пальці ніг у носок. Якщо ні — значить, повнота і розмір чобіт вам підходять. Є досить поширена думка, що чоботи для зими повинні бути на один розмір більші. Це правильно лише частково. У взуття, яке надто щільно сидить, хутро всередині приминається і не утримує належним чином тепло. Але взуття з часом розношується, тому дуже вільні чобітки стануть ще вільнішими. Вибір щільності сидіння чобіт повинен бути в залежності від того, чи будете ви носити товсті вовняні шкарпетки, чи тонкі колготки.

 

Огляд взуття: чоботи чи ні?

Внутрішнє оздоблення. Найкращий матеріал для внутрішньої поверхні зимових чобіт — це, звичайно ж, хутро натуральне. Воно має ряд переваг у порівнянні зі штучним хутром: ноги не будуть пітніти і намокати, забезпечить достатню циркуляцію повітря (ноги будуть «дихати»), краще збереже тепло. Штучне ж хутро позбавлене всіх цих якостей.

Щоб визначити якість хутра, потрібно звернути увагу на наступні ознаки: натуральне хутро густе і щільне, якщо його притиснути — швидко розпрямиться. Розсуньте ворс пальцями і уважно огляньте матеріал, на якому розташовуються шерстинки: у натурального хутра буде видно шкуру, а в штучного — тканинну основу. Не варто вірити словами продавця, який переконує вас у тому, що тканинна основа — «це така нова технологія». Тканина набагато менш щільна, ніж шкіра, і в чоботях зі штучним хутром ноги замерзнуть набагато швидше.

Також часто зустрічається хитрість виробників, які використовують натуральне хутро не на всій внутрішній поверхні чобіт, а тільки нагорі, вистеливши область носка штучним хутром. Через такий носок тепло в зимових чоботях так само буде зберігатися менше.

Підошва. Зверніть особливу увагу на підошву ваших чобіт. Вона може кріпитися з допомогою клею або ниток, а може бути литою, складаючи з чобітьми одне ціле. Товщина підошви — теж важливий чинник: чим товща підошва, тим більш теплими будуть чоботи. Звичайно, жіночі чоботи зазвичай мають меншу товщину підошви, ніж чоловічі, але слід врахувати, що в чоботах з зовсім тонкою (менше 1 см) підошвою ногам не буде тепло. Найстійкіша підошва — з гуми, також використовуються поліуретан, полівінілхлорид — ці матеріали не промокають і краще всього підходять для зимових погодних умов.



Автор: Підготувала Оксана ЛЕВЧЕНКО
23 листопада 2012 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації