Вхід | Реєстрація

Конструктивні характеристики газовозів та головні особливості їх безпечної експлуатації

Зріджений газ належить до небезпечних вантажів, транспортування якого повинно здійснюватися на спеціалізованому автотранспорті. Для цього використовуються газовози. Це самохідні автомобілі або напівпричепи для приєднання до тягачів, оснащені газовими системами. Головним конструктивним елементом газовозів є цистерни або резервуари, в які закачується газ. Такі конструкції відрізняються не тільки високою міцністю, витримуючи великий тиск зріджених речовин, але й хорошою герметичністю, виключаючи ймовірність виникнення витоків.

Технічні характеристики техніки

Автомобільні цистерни, які служать для перевезення зрідженого газу, мають вигляд цистерни овальної або циліндричної форми. Резервуар складається з декількох шарів, що гарантує підвищену безпеку при транспортуванні вибухонебезпечних та легкозаймистих речовин. Щоб виключити ймовірність негативного впливу на газові речовини сонячного випромінювання, внутрішній шар цистерни складається з утеплювача. Внутрішня частина резервуара виготовлена з нержавіючої сталі, що необхідно для запобігання вступу матеріалу в контакт з газовою сумішшю.

Робочий тиск, який витримують цистерни газовозів, становить 16 атм. Транспортування можна здійснювати в широкому температурному діапазоні – від -40 до +50 градусів. Газовози https://everlast.ua/catalog/lpg-evl-gazovye-polupritsep-tsisterny-gazovozy/p28 повинні відповідати деяким головним вимогам:

  1. Стійкість до виникнення внутрішніх навантажень при збільшенні температури до +50 градусів.
  2. Міцність конструкції, яка повинна знаходитися на рівні відповідності динамічному коефіцієнту близько 2,5 одиниці.
  3. Стійкість техніки до впливу поперечних та поздовжніх сил, що може привести до перекидання газовозу.
  4. Несхильність до деформацій, що виникають при вагових навантаженнях або при створенні розрідження.

Шасі, на якому розміщуються цистерни з транспортування зрідженого газу, в обов'язковому порядку оснащуються протиблокувальною системою гальм ABS. Вона запобігає ймовірності виникнення крену в разі екстреного гальмування.

 

Особливості експлуатації газовозів

Після заповнення цистерни скрапленим газом забороняється розміщувати її поблизу місць, де є відкритий вогонь або присутня велика кількість людей. Всі роботи з підключення вентилів для спустошення резервуара потрібно виконувати вкрай обережно, не допускаючи ймовірність створення іскри.

Щоб під час експлуатації газовоза не виникали непередбачені ситуації, необхідно здійснювати регулярну перевірку з'єднань на герметичність до закачування в цистерну газу. Перевірка справності виконується шляхом обмотування всіх елементів плівкою з подальшим заповненням резервуара азотом. У плівці проробляється отвір, який обмазується мильним розчином та показує наявність негерметичних з'єднань.

Розміщено на правах реклами
4 листопада 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації