- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Передзим’я: що зробити в саду
Через кілька тижнів остаточно похолодає. І якщо на погоді установляться цілодобові морози, то щось корисне зробити в саду змоги вже не буде. Тому потрібно встигнути завершити кілька важливих справ.
1. На початку місяця слід обприскати кущі й дерева концентрованим розчином мінеральних добрив (якщо ви не встигли цього зробити в кінці жовтня). Можна взяти будь-який з них, але дешевший і простіший (бо легко розчиняється в холодній воді), скористатися сечовиною (карбамідом). Буде потрібно 700 г на 10 л води. Обприскувати слід не тільки надземну частину, а й ґрунт під посадками.
Починати треба із самих кінців гілок, оскільки саме там відклали яйця попелиці. Потім обприскати всі гілочки, їх розвилки, оскільки в розвилках і тріщинах кори зимують багато шкідників. Тому ретельно обприскати стовбури і стебла. Якщо на деревах ще висить листя, обприскування робите прямо по листю. У опалому листі, під нею і в верхньому шарі ґрунту теж зібралися зимувати шкідники. При обприскуванні розчином такої високої концентрації ви їх знищите.
Чому цей захід слід проводити в кінці осені? Тому що рослини до цього часу повинні піти на спокій, а хітинові покриви зимуючих шкідників ще недостатньо зміцніли. Мінеральне добриво проникне всередину, порушиться сольовий обмін, і шкідник загине, а рослині під час спокою ви шкоди не завдасте. Безумовно, влітку таке обприскування робити не можна, воно викличе хімічний опік не тільки в листя, а й у зав’язі. Окрім того, азот, що входить до складу цього добрива, уже не подіє восени, він накопичиться в корі і стане доброю поживою для рослини вже навесні.
Повторно обприскування концентрованим розчином мінерального добрива слід зробити ранньою весною, до початку сокоруху. Підвищені дози мінеральних добрив згубні не тільки для шкідників, але і для спор збудників грибних хвороб.
При обприскуванні в ґрунті не накопичується підвищена доза мінеральних елементів.
2. Чи треба робити перекопування пристовбурних кіл?
Перш за все, для чого воно потрібне? Для того, щоб між грудками землі проникла вода і взимку замерзла, проморозивши і тим самим знищивши зимуючих шкідників. Крім того, для поліпшення повітрообміну. Але якщо ви обприскали сад, влітку не пололи, а зрізали бур’яни і мульчували ними ґрунт під посадками, то ґрунт не ущільнився, а навпаки, став пухким і повітропроникним. У такому разі перекопування можете не робити.
3. Чи треба поливати сад восени?
Треба, якщо кінець літа і початок осені були посушливими. Не можна, щоб рослини пішли під зиму зневодненими. У цьому випадку є велика небезпека вимерзання їх у сувору зиму. Мороз не стільки пошкоджує, скільки висушує молоді прирости на кінцях гілок.
Тим більше, це актуально цьогорічної сухої осені. Окрім того, потрібно зважити на той факт, що народні прикмети на Покрову навіщували досить холодну і вітряну зиму із невеликою кількістю опадів.
4. Скільки поливати?
Готуйтеся: води потрібно багато. Одним відром не обійтися — так ви тільки злегка «поплюєте» на ґрунт, промочити навіть верхній шар не вийде. А наше завдання — наситити вологою глибокі шари. Для того, щоб добитися потрібного ефекту, необхідно вилити 100 л (!) води на кожний квадратний метр. І це середня цифра, яка буде варіюватися залежно від того, яку рослину ви поливаєте. Приміром, під молоде, свіжопосаджене дерево достатньо 50 літрів, тоді як під старе — 150-200 .
5. Чи треба вносити гній або перепрілий компост у пристовбурні кола?
Органіку треба вносити після закінчення сокоруху, інакше вона може викликати небажаний в таку пізню пору ефект зростання гілок. Але вносити його треба не в пристовбурні кола, а по периметру крони, туди, де знаходяться сисні коріння.
6. Листя прибирати не слід.
Навпаки, треба згрібати його під дерево по периметру крони, щоб утеплити зону сисних коренів.
Навесні також не слід прибирати листя з-під ваших рослин. Буквально через пару тижнів від його неохайного вигляду не залишиться і сліду. Листя розтягнуть по своїх ходах дощові черв’яки, з’їдять і вироблять гумус, відновлюючи родючість ґрунту. У лісі його ніхто не прибирає, і гумус у ґрунті накопичується, а не зменшується.