Вхід | Реєстрація

«Вдарив» мороз, можна обрізати виноград

У ніч на 26 жовтня в Кобеляках, як і по всій Україні, була перша морозна ніч. А з цим більшість теплолюбних рослин припинили вегетацію. Отже, можна готувати їх до зими. У тому числі, і проводити обрізку.

Кобелячанин Дмитро Омеляненко вже ділився на сторінках «ЕХО» своїм досвідом по догляду за виноградом. Днями ми знову завітали до нього, щоб розпитати про головні агротехнічні прийоми, які необхідно виконати наприкінці жовтня.

Дмитро розповів, що зараз саме час провести обрізку лози. Він каже, що в цьому році почав це робити, як ніколи рано. Ніколи  до обрізки раніше листопада не приступав. Але осінь у 2021 році набагато холодніша, аніж у попередніх.

так кущ виглядає після обрізки

 

Дмитро говорить:

— Ось у цю ніч уже ми мали перший справжній мороз. Саме мороз, а не заморозок. Бачите, листя на винограді пожухло від низької температури. Отже, фотосинтез припинився, листя і більшу частину лози можна видаляти.  Я зазвичай вирізаю лозу на вісімдесят відсотків її довжини. Чому? Щоб легше було пригнути і утеплити. Ми, як відомо, живемо в зоні ризикованого виноградарства. Цьогорічна зима все показала. Мінус 25 і без снігу — і чимало рослин повністю або частково вимерзли.

Другий обов’язковий агроприйом, що потрібно застосувати до всіх без виключення плодових дерев і ягідних кущів, — це вологозарядковий полив. Зважаючи на цьогорічну холодну і суху осінь, він набуває особливої актуальності.

Дмитро Омеляненко каже:

— Я вже був і шланг для поливу сховав. Але буду доставати із погреба. Ви ж бачите, що робиться, дощів же немає. Потрібно поливати. І поливати щедро, бо буде біда. Під кожен кущ винограду литиму по 50, а то й по 100 літрів води.

Будь-кий агроном-садівник підтвердить, що в разі, якщо знехтувати передзимовим вологозарядковим поливом, то в наступному сезоні можна залишитися не те що без урожаю, а навіть без рослин. Адже засуха буває і зимова.Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
11 листопада 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації