Вхід | Реєстрація

Чому почорніло листя на кімнатних рослинах

Найчастіше в холодну пору року можна зіткнутися з тим, що кінчики домашніх рослин починають чорніти. У більшості випадків таке негативне явище викликано однією з п'яти причин.

Низька вологість повітря. Низька вологість повітря в приміщенні — перша і чи не найголовніша причина почорніння листочків у рослин. У більшості випадків нічого з цим зробити не можна, оскільки після запуску опалювальних приладів показник вологості майже відразу опускається до 30%. А це екстремальна вологість для багатьох кімнатних рослин. Тільки кактуси здатні переживати таке безболісно.

Висока температура. Занадто висока температура повітря (особливо разом з низькою вологістю) може призвести до почорніння і засихання листя рослин. З цієї причини дуже важливо стежити за тим, щоб у зимовий період поділка термометра не опускалася в оселі нижче 16 градусів і не перевищувала 20 градусів. Оптимальною температурою для більшості кімнатних рослин буде 18 градусів за Цельсієм. Особливо обережним потрібно бути тим, хто використовує в будинку додаткові опалювальні прилади.

Протяг. Холодне повітря з кватирки сприяє стрімкому почорнінню листя. Найчастіше досить пари хвилин для запуску руйнівного процесу. З цієї причини дуже важливо або переставляти горщики з рослинами, або спочатку ставити їх у ті місця, де точно не дістане холодне повітря.

Проблеми з корінням. Найчастіше в зимовий період листя чорніють саме через проблеми з корінням, а саме — їх загнивання. У першу чергу — це неправильний, надмірний полив рослин. Також причиною загнивання може стати важка, щільна земля в горщику. Нарешті, рослина може просто перемерзла на протязі, що також негативним чином може позначитися на кореневій системі.

Вода. Нарешті, причиною почорніння кінчиків листя може бути звичайна вода. Найчастіше почорніння починається тоді, коли господарі поливають рослини холодною водою.

Якщо вода для поливу набирається з-під крана, то краще дати їй відстоятися протягом двох діб у відкритій ємності. Це необхідно для скорочення кількості хлору, а також осідання важких металів і солей. Крім того, температура рідини повинна стати кімнатною.

16 листопада | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації