Вхід | Реєстрація

Заходи, що допоможуть кімнатним рослинам пережити зиму

У холодну пору року кімнатні квіти відчувають сильний стрес через короткий світловий день, сухе повітря від батарей і крижані протяги. Але є способи полегшити життя рослинам і підтримати їх у цей непростий період.

Скоротіть полив кімнатних рослин взимку. Коли світловий день скорочується, рослини починають зростати повільніше і в них зменшується потреба в рясному зволоженні. Починайте поступово скорочувати полив, роблячи більш тривалі перерви між процедурами. При цьому проливайте земляний ком повністю, щоб усі корінці отримали вологу. Воду використовуйте лише відстояну і бажано кімнатної температури.

Перш ніж полити квітку, обов'язково перевірте, наскільки просох ґрунт. Торкніться його пальцем або трохи розпушіть паличкою. Якщо ґрунт хоч трохи вологий, поливати його не потрібно. Заливати рослини взимку дуже небезпечно. Якщо ж земля добре просохла і рослина почала втрачати тургор — сміливо поливайте її, але після цього обов'язково злийте воду з піддона, щоб не загнило коріння.

Взимку в кімнатних рослин часто сохнуть кінчики листя. Причин у цього явища буває багато, але найчастіше це пов'язано з низькою вологістю у приміщенні. Гарячі батареї під час опалювального сезону часом знижують її до 30 %, у той час як рослинам потрібно не менше 65 %. Вирішити проблему можна за допомогою спеціального зволожувача повітря. Але є і більш простий спосіб. Поставте поруч із горщиками декілька ємностей з чистою водою або повісьте на батарею вологий рушник. Волога випаровуватиметься, і рослини почуватимуться набагато краще!

Рослини з великим шкірястим листям добре відгукнуться на регулярне протирання чистою ганчіркою. Також можна влаштовувати квітам душ. Винятки для таких процедур: рослини з опушеним листям (фіалки, бегонії тощо), сукуленти і квітучі екземпляри.

Забезпечте кімнатним рослинам повноцінне освітлення. Достатня кількість світла — одна з умов міцного здоров'я кімнатних квітів. Але якщо взимку забезпечити рослинам правильний полив досить легко, то з освітленням часто виникають проблеми. Ось що потрібно зробити в цій ситуації:

  • поставте рослини на найбільш освітлене підвіконня у квартирі (західне або східне);
  • слідкуйте за чистотою шибок: чим вони чистіші, тим більше світла потрапляє до рослин;
  • кілька разів на місяць повертайте горщик, щоб квітка не витягалася, і усі її частини висвітлювалися рівномірно.

Якщо, попри усі ці правила, рослина блідне, її листя дрібнішає, доведеться придбати фітолампу і провести додаткову підсвітку.

Захистіть рослини від переохолодження і перегріву. Важливий нюанс у зимовому утриманні рослин — температура повітря в приміщенні. Вона не повинна опускатися нижче за 15° C, за винятком бульбових культур, яким прохолодна зимівля, навпаки, показана. Найчастіше рослини страждають від перегріву, коли стоять на підвіконні, під яким є батарея. Тому бажано, щоб від джерела тепла до горщика було не менше 15-20 см.

Листя кімнатних рослин не повинне торкатися скла, інакше в морозну погоду квітка може отримати холодовий стрес, від чого постраждає не лише її надземна частина, але і коренева система. Обов'язково утеплюйте віконні щілини, якщо з них дме, і ставте горщики на підставки з пінопласту або дерева.

На час провітрювань квіти з підвіконня краще прибирати, оскільки крижаний протяг для них смертельний. Якщо квітів дуже багато, або ви часто провітрюєте кімнату, краще приберіть горщики вглиб приміщення і користуйтеся фітолампою. Або за можливості відчиняйте лише ті кватирки, поруч з якими рослин немає.

Змініть режим підгодівлі кімнатних рослин. Кімнатні рослини, які знаходяться в стані спокою, не потребують підгодівель. До початку зимового сезону поступово скорочуйте кількість внесених добрив. Відновити процедури можна буде лише із настанням весни, коли на рослинах з'являться нові листочки. Як і раніше, слід підгодовувати лише ті культури, що квітнуть взимку: шлюмбергеру (декабрист), каланхое, спатифіллум, фіалку і т. д.

Пересадка кімнатних рослин у зимовий час також не виконується. Виняток: гниль коріння, коли потрібно терміново пересадити квітку в свіжий ґрунт.

Захистіть кімнатні рослини від шкідників і хвороб. Взимку хвороби і шкідники так само небезпечні для кімнатних рослин, як навесні або влітку. Ослаблений імунітет, скупченість, сухе повітря у приміщенні — ці та інші фактори призводять до того, що квітка стає беззахисною перед павутинним кліщем, попелицею або кореневою гниллю. Нерідко рослини заражаються під час літнього «відпочинку» на балконі або дачі.

Щоб знизити ризик ураження, регулярно оглядайте рослини, особливо нижні частини листя. Слідкуйте за реакцією на полив. За перших ознак ураження шкідниками ізолюйте рослину від інших квітів і обприскайте її мильним розчином (30 г мила на 1 л води). Якщо з'явилися ознаки хвороби, відправте квітку в карантин і обробіть Фітоспорином згідно з інструкцією.

25 листопада 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації