- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Зимове транспортування квітів: як не нашкодити
Припинити полив. За 2-3 дні до транспортування повністю припинити полив і обприскування рослини, щоб земля була абсолютно сухою, інакше корінню може бути завдано непоправної шкоди. Та й при перевезенні це значно полегшує вагу.
Перевозити в картонній коробці. Для компактних рослин при короткострокових переїздах тривалістю 10-15 хвилин вибираємо коробку відповідних розмірів, щоб квітка могла повністю в неї увійти без пошкодження листя і гілок. Якщо кілька горщиків, необхідно розташувати їх впритул один до одного, а упаковку щільно закрити зверху, це дозволить зберегти тепло і не завдасть шкоди під час перевезення.
Утеплити пляшками. Утеплюємо контейнер пластиковими пляшками з гарячою водою. Це дозволить зберегти потрібну температуру на певний час. Додатково можна ущільнити пляшки папером або тирсою. Закриваємо короб і ретельно обклеюємо його скотчем.
При тривалому транспортуванні рекомендується додатково утеплити коробку, підійде як стара вовняна ковдра, так і будь-які теплі ганчір’я, мішковина тощо
«Одягнути» в полотняний або клейончастий мішок. Високі рослини поміщаємо в заздалегідь підготовлений мішок або пакет з полотна, щільного паперу або поліетилену (бажано на паперовій або полотняній основі). Якщо немає пакету відповідного розміру, його можна змайструвати самостійно з підручних матеріалів за допомогою скотчу і степлера. Головне, виріб повинен бути міцним і надійним, щоб не порвався під час транспортування.
Упаковка повинна перевищувати розмір самої рослини. Акуратно занурюємо квітку в мішок і зав’язуємо зверху. Додатково можна перев’язати мотузкою вздовж всієї рослини за принципом новорічних ялинок і утеплити при тривалих переїздах вовняною ковдрою або мішковиною.
Прикрити за допомогою пінопласту. Для перевезення колючих рослин використовуємо потовщений пінопласт (він захистить як саму рослину від пошкоджень, так і руки від саден і подряпин). Дбайливо надягаємо шматки пінопласту на колючки, скріплюємо скотчем і поміщаємо її в коробку або пакет. Під час перевезення бажано притримувати дно горщика і сам стовбур.
Як тільки рослина виявиться на місці, її необхідно відразу ж розпакувати і полити теплою водою 25-30°С (тепліше робити не варто, тому що різкий перепад температур шкідливий для кореневої системи). Це максимально швидко допоможе зрівняти температуру охолодженого ґрунту з температурою повітря в приміщенні. Отже, рослина швидше почне споживати воду і адаптуватися до нового середовища проживання, що знизить ступінь перенесеного від переїзду стресу.