- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Щоб не постраждати в -20°
Синоптики ошелешили прогнозом про морози з 21 січня.
Будемо вірити в те, що прогноз про раптове і дуже серйозне похолодання не справдиться. Але до нього потрібно бути готовим, адже попереду — вся зима. Тому нагадаємо про правила безпечної поведінки під час морозів.
- Мінімізуйте час перебування на вулиці. Намагайтеся без потреби не виходити, а прогулянки скоротити до 15–20 хвилин. Особливо це стосується дітей і людей у віці, оскільки теплообмін у них недосконалий.
- Виходити на вулицю варто ситим. Це легко пояснюється, адже їжа — це наш енергетичний резерв. На тщесерце ризик «застудитися» збільшується.
- Вибирайте одяг і взуття по погоді. Перед виходом на вулицю слід подбати про те, щоб одяг і взуття були по погоді. Вибирайте теплий термокомплект з натуральних тканин, кофту і штани. Верхній одяг з непродувних і водовідштовхувальних матеріалів.
- Вибирайте рукавиці та високі шкарпетки або гетри. Усі речі повинні бути за розміром, що допоможе не тільки зберегти тепло в руках і ногах, а й запобігти пропотіванню, оскільки руки і ноги найбільш схильні до обморожень.
- Одягайте шапку і шарф обов’язково. У морози важливо носити шапку, шарф і рукавиці, адже через непокриті ділянки організм втрачає до 70 % тепла!
Що категорично не можна робити на морозі
- Вживати алкоголь. Він створює уявний ефект зігрівання, одночасно збільшуючи тепловіддачу через розширення судини, чим прискорює замерзання.
- Розтирати замерзлу шкіру снігом. Сніг не зігріває, а ще більше охолоджує і пошкоджує шкіру.
- Стояти без рухів. Організм витрачає великий ресурс на обігрів тіла, якщо ви нерухомо стоїте на морозі.
- Приймати гарячу ванну або душ відразу після приходу додому. Різкі перепади температур можуть негативно позначитися на серцево?судинній системі.
- Закривати ніс і рот шарфом. Природа продумала захисний бар’єр у дихальних шляхах, але допомагаючи собі не «замерзнути», укутавши ніс, ми тільки шкодимо. Зіткнення теплого дихання з холодним повітрям створює крижану кірку на шарфі. Саме тому повітря, яке вдихають, стає ще холоднішим. Це ж стосується і носіння медичних масок для обличчя в мороз.