- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як уникнути зимових травм
У зимовий період у лікарів-травматологів традиційно багато роботи. Адже кількість переломів рук і ніг у холодну зимову пору збільшується у кілька разів. Як не поповнити ряди сумних пацієнтів у гіпсі?
На слизькій доріжці
Основна причина зимових травм — ожеледь. Підморозило після відлиги, а комунальні служби не встигли посипати піском або реагентами тротуар — і кількість звертань у травмопункти відразу зростає. До ризику отримати перелом при падінні піддаються практично всі, хто опинився на вулиці. Тому головне в ожеледь — устояти на ногах.
Вибирайте безпечне взуття
У першу чергу слід відмовитися від високих каблуків. Бажано, щоб підошва черевиків або чобіт була з глибоким рифленням і не дуже жорстка. Найменше ковзає взуття з гумовою підметкою. Якщо у вас такого немає, можна придбати так звані «льодоходи» — гумові пристосування з невеликими шипами, які кріпляться на підошву. Дешевший, хоча і менш ефективний варіант — наклеїти на основу каблука шматочок поролону товщиною близько 1 см або звичайний лейкопластир на тканинній основі.
Дивіться під ноги
Де можливо, намагайтеся обходити слизькі ділянки, особливо, якщо вони явно йдуть під гору. Тримайтеся подалі від залізних люків — вони особливо швидко вкриваються крижаною плівкою. Обмерзлий тротуар нерідко буває злегка припорошений снігом. У цьому випадку варто пересуватися, орієнтуючись на чужі сліди.
Навчіться особливої ходи
Наступати на лід обов’язково потрібно повною стопою, не перекочуючи її з п’яти на носок. Ноги розслабте в колінах і злегка зігніть, корпус — трохи нахиліть вперед. Руки не слід тримати в кишені: це не тільки зменшує стійкість, але і може привести при падінні до досить складних переломів у ліктьовій частині.
Падайте правильно
Найбільш поширені взимку переломи променевої кістки і гомілкостопа трапляються через те, що, послизнувшись, людина мимоволі намагається відновити рівновагу, виставляє руку або ногу, а потім приземляється на них всією своєю вагою. Вчіться падати по-іншому. Якщо обледенілий ґрунт почав іти з-під ніг, постарайтеся сісти — так удар буде менш сильним. Найкраще падати на бік, притиснувши лікті до тіла, а зіткнувшись із землею, перекотитися.
Якщо ви падаєте назад, обов’язково притисніть підборіддя до грудей. Це дозволить не стукнутися об лід потилицею. Руки при цьому потрібно максимально широко розкинути — щоб «загасити» удар, не приземлитися на виставлені лікті і не травмувати їх.
Але в будь-якому випадку слід максимально напружити всі м’язи. Поширена рекомендація падати, розслабившись, невірна: у цьому випадку на кістки припадає велика сила удару і ризик перелому зростає.
Тренуйтеся
Якщо навіть людина в теорії знає, як правильно падати, послизнувшись, вона не встигає про це подумати. Тому такі навички бажано довести до автоматизму. Обов’язково потренуйтеся в будинку на матраці або на маті в залі.
Доброю профілактикою падінь також можна вважати заняття в басейні: аквааеробіку або просто плавання. Під час них біля тіла немає твердої опори, тому людина змушена активно працювати практично всіма м’язами. Це помітно поліпшує координацію рухів і дозволяє в майбутньому твердіше стояти на ногах.
Фігурне падіння
Ще одна часта причина переломів — заняття зимовими видами спорту: катанням на ковзанах, бігових та гірських лижах, сноуборді; хокеєм. Усі вони травматичні, хоча й різною мірою. Тому в даному випадку головне — правила безпеки.
Не економте на інструкторові
Для більшості людей катання на ковзанах та лижах — це просто приємне проведення часу. Однак насправді це серйозний спорт. У ньому існує сувора техніка виконання рухів, не володіючи якою ви з більшою вірогідністю отримаєте травму. Навчитися правильних рухів самостійно досить складно. Не варто розраховувати і на поради друзів.
Більшість людей, освоївши якісь вправи, потім виконують їх з натхненням і далеко не завжди здатні пояснити, як це роблять. Краще рішення — заняття з інструктором, тим більше, що він, крім іншого, вчить ще й правильно падати. Новачкам необхідно взяти кілька таких уроків. Тим, у кого є досвід, можна обмежитися одним на самому початку зимового сезону. Заняття допоможе згадати те, що ви забули, і відчути себе більш впевнено.
Розраховуйте сили
Найчастіше переломи бувають у тих, хто неправильно оцінює рівень своєї підготовки. У кожного з нас хоча б раз виникало бажання здивувати друзів, з’їхавши по крутій трасі на гірських лижах або зробивши складний пірует на ковзанах. На жаль, подібне молодецтво часто призводить до довгого перебування на лікарняному ліжку. Беріть приклад з професійних спортсменів: вони освоюють нові вправи, переходячи від простого до все більш і більш складного.
Розминайтеся
Вирушаючи на лід або гірський схил, більшість людей навіть не згадують про розминку. А даремно. Якщо м’язи добре розігріті, координація рухів буде на висоті і ризик травми значно знизиться. Обов’язково пообертайте кистями в зап’ястях, зробіть декілька нахилів і кругових рухів усім корпусом. Буде корисно десяток разів піднятися на носках, напружуючи литкові м’язи. Обов’язковими в програмі розминки повинні бути не менше 15-20 присідань.
Крихкий вік
У людей старше 50 років ризик перелому взимку вищий, ніж в інших. З віком у людини зменшується щільність кісткової тканини. Крайній ступінь її зниження — остеопороз — призводить до того, що переломи трапляються навіть при незначних травмах. До того ж сила м’язів у людей старшого покоління зазвичай менша, а зір гірший, ніж у молодих.
Придбайте палицю
Падати на бік, втративши рівновагу, — для літніх людей рішення погане. Саме так вони часто отримують перелом шийки стегна — травму вкрай небезпечну і таку, що часом навіть загрожує життю. У ожеледь на вулицю їм бажано не виходити взагалі. Якщо ж у цьому виникла необхідність, потрібно використовувати не тільки льодоходи, але і палицю з гумовим наконечником. Вона забезпечить кращу стійкість.
Підтримайте організм
Якщо у вас діагностований остеопороз, обов’язково приймайте препарати, призначені для його лікування. Для профілактики зниження щільності кісток необхідні засоби з кальцієм та вітаміном D.