- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Найпоширеніші міфи про здоровий спосіб життя
Кожен день п’єш вітаміни, щоб не захворіти? Шарахаєшся від яєчні, щоб не зашкалив холестерин? Вибираєш знежирені йогурти, боячись погладшати? Мільйони людей на всій планеті намагаються вести здоровий спосіб життя, але, на жаль, багато хто, прагнучи піклується про себе, йде по хибному шляху. Пропонуємо вам розвінчати найстійкіші міфи про здоровий спосіб життя.
Міф № 1. Піклуєшся про суглоби — зав’язуй з пробіжками. Як правило, лікарі, даючи пацієнтам рекомендації більше рухатися, радять зайнятися плаванням або просто ходити пішки. Однак, останні дослідження показали, що біг не тільки не шкідливий для суглобів, але і, навпаки, допомагає захистити їх від травм у майбутньому.
У 2009 році, це найсвіжіші дані, співробітники Стенфордського університету оприлюднили результати свого експерименту, що тривав без малого два десятки років. Об’єктами спостереження стали бігуни досить-таки не юного віку (зараз їм по 50-60 років). На самому початку досвіду на болі в колінах скаржилися сім відсотків, проте, через 20 років у цій групі не знайшлося жодної людини з хворими ногами. На основі цих спостережень учені й зробили висновок, що губить суглоб не пробіжка, губить суглоб травма або неправильний режим тренувань.
Міф № 2. Здорове харчування ще нікому не зашкодило. Багато хто помилково ставлять знак рівності між здоровим харчуванням і дієтою, проте, це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Нав’язлива ідея вживати тільки корисні продукти, може запросто вилитися в харчовий розлад, такий як анорексія або булімія.
Якщо тобі потрібно швидко схуднути на декілька кілограм перед відпусткою, а часу на зарядку немає, то тут усі засоби хороші.
Однак, якщо ти витрачаєш круглі суми на купівлю виключно органічних продуктів, дотримуєшся теорії споживання сирої їжі або сидиш на гречці не час від часу, а постійно, користь від цього для твого здоров’я є досить сумнівною.
Харчування — це не те питання, у якому потрібно проявляти маніакальність. Та й узагалі, зайвий фанатизм, у чому б то не було, ще нікого не доводив до добра. Мало того, що через дієти ти змушений постійно себе контролювати, так ще ти позбавляєш себе маси корисних речовин, відмовляючись від продуктів, які представляють загрозу твоїй дієті.
Міф № 3. Маргарин корисніший масла. Якщо винахід масла йшов, скажімо так, природним шляхом, то над створенням маргарину потрудилися хіміки в 1813 році. Уже тільки цей факт повинен змусити тебе задуматися про його користь. Утім, спочатку він користувався популярністю, і не в останню чергу — завдяки нижчій ціні, ніж масло.
У 1960-і роки, коли світ дізнався, що холестерин — це погано, дієтологи радили замінювати маргарином масло, оскільки в ньому нібито холестерину не було зовсім. Однак, через кілька десятиліть з’ясувалося, що він якраз містить холестерин, причому «поганий».
Зараз маргарин намагаються відродити, і далеко не в його первозданному вигляді: цей продукт роблять з пальмового та кокосового масла, найдешевших жирів у харчовій промисловості, які проходять через величезну кількість стадій переробки. Так що, якщо ти не мислиш свого життя без масла, вибирай вершкове (вживаючи його в розумних межах) або переходь на оливкову олію.
Міф № 4. Яйця — ворог здоров’я. У останні десятиліття «образ», якщо можна так висловитися, яєць був неабияк демонізований: вони і джерело того ж холестерину, і жирів у них безліч. Дієтологи на повному серйозі рекомендували обмежуватися одним-двома яйцями в тиждень або ж перейти на їх порошковий замінник.
Масла у вогонь підлило досить суперечливе дослідження, проведене не так давно американськими вченими. Обстеживши понад 20 тисяч чоловіків, вони винесли свій вердикт: у тих, хто їсть більше одного яйця в день, ризик передчасно померти на 22 відсотки вище, причому абсолютно від чого завгодно. Діабетикам таке завершення життєвого шляху загрожує на 50 відсотків частіше.
Перейнявшись такими висновками, інші групи вчених почали упереджено досліджувати цей продукт птахівництва. Повертівши «осередок зла» і так, і сяк, вони прийшли до висновку, що холестерин в яйцях, близько 200 мг, дві третини від денної норми, не робить такого згубного впливу на холестерин у крові людини, як масло або маргарин. Крім того, у яйцях містяться життєво важливі вітаміни, мінерали і омега-3-жирні кислоти. Так що користі від них незрівнянно більше, ніж шкоди.
Міф № 5. Мультивітаміни — ключ до здоров’я. Одним із найбільших відкриттів 21 століття стало визначення ролі вітамінів і мінералів у житті людини. Найстрашніші захворювання перестали наводити жах на мільйони людей: цинга, яка забрала сотні тисяч життів, пасувала перед вітаміном С, рахіт лікувався вітаміном D, а базедова хвороба відступала перед йодом.
Ідея поєднати всі корисні вітаміни в одній пігулці швидко знайшла своє втілення, але тут стали відбуватися дивні речі. То з’ясується, що високі дози каротину підвищують ризик розвитку раку легенів у курців, то виявиться, що надлишок вітаміну С обертається злоякісними пухлинами при контакті людини з деякими хімічними елементами, а при підвищеному вмісті вітаміну Е в організмі можна легко заробити собі інфаркт.
Поради, які дають фахівці, досить розпливчаті: немає ніяких переконливих причин, щоб кидати прийом мульвітамінів, проте, рівно так само немає і причин, за якими їх слід починати пити. Якщо правильно, дійсно правильно, і збалансовано харчуватися, усі необхідні корисні речовини ти отримаєш з їжі.