- микола козак
сьогодні, 09:24
На тему: Кобеляцька міськрада планує зайнятися собаками - samusrich
19 лютого, 18:18
На тему: Риба на зимівлі: де заборонено рибалити - samusrich
19 лютого, 18:17
На тему: Глобинський горе-рибалка «підзаробив» на кримінальну відповідальність - samusrich
19 лютого, 18:17
На тему: Біля села Світлогірське рибалка провалився під кригу - samusrich
19 лютого, 18:16
На тему: У Кобеляцькому районі рибалка блукав по Дніпродзержинському водосховищу цілу ніч
Перевірка на стан сп’яніння: що потрібно знати водієві
Штраф за статтею 130 КУпАП є одним із найпопулярніших в Україні. Щоб уникнути необґрунтованого штрафу, кожен водій повинен знати нюанси процедури перевірки на стан алкогольного сп'яніння.
Проводити перевірку водіїв на наявність алкоголю в організмі можуть лише працівники поліції та лікарі в медзакладі. Офіцери проводять перевірку на Драгери, а медики роблять аналіз. Підставою щодо перевірки є особиста думка поліцейського (запах, порушення координації, тремтіння в руках).
Якщо водій відмовляється від перевірки, то поліцейський автоматично виписує штраф за статтею 130 КУпАП. Стаття передбачає покарання не лише за сп'яніння, а й за відмову від проходження перевірки.
Водій має право вимагати в поліцейського сертифікат відповідності алкотестера. Інспектор повинен на відео розповісти про права водія та порядок застосування спеціальних техзасобів. У разі відсутності нагрудної камери в офіцера потрібна наявність двох свідків. П'яним водій вважається, якщо алкотестер показав результат від 0,2 проміле. Автомобіліст має право вимагати проведення кількох перевірок. Результати перевірок фіксують у спеціальному акті.
Якщо правил проведення процедури перевірки на алкогольне сп'яніння не дотримано, то протокол за статтею 130 КУпАП слід заперечити. Є високі шанси на його скасування.