Вхід | Реєстрація

Страхування іпотеки: для чого потрібно, особливості

Іпотека — житловий кредит, який передбачає купівлю нерухомості з набуттям покупцем зобов’язання сплатити її вартість разом з банківськими відсотками протягом певного часу. Зазвичай він розтягується на кілька років, за цей час люди оселяються і живуть у квартирі чи будинку. Експлуатація житла може призвести до неприємностей, внаслідок яких нерухомість буде пошкоджено чи знищено. Але такі випадки не є підставою для припинення кредитних зобов’язань.

Таким чином, навіть у випадку пошкодження, псування чи знищення майна, на яке оформлена іпотека, власник все одно продовжує виплачувати гроші. Це незручно, адже призводить до значних фінансових втрат. Саме тому під час оформлення іпотеки бажано, а останнім часом навіть обов’язково, відкрити страхування ризиків. Такий поліс захистить від небажаних витрат, пов’язаних із іпотечною нерухомістю.

 

Навіщо це робиться

Згідно Закону України «Про іпотеку», кожен, хто оформляє такий кредит, повинен застрахувати його предмет на його повну вартість. Таким чином, він зможе уникнути збитків у разі пошкодження, втрати чи повного знищення об’єкту. В нашій країні така страховка є обов’язковою. Її наявність вигідна і для банку, адже таким чином він отримує гарантії отримання виплат і в тому випадку, якщо з житлом щось станеться.

Дізнатися більше про особисте страхування для іпотеки можна тут https://tig.com.ua/services/strahuvannya-ipoteki. Компанія «Теком» пропонує програму, яка покриває велику кількість ризиків:

  • побутові та виробничі аварії. Маються на увазі такі, що призвели до витікання великої кількості води чи газу, несправності електричної мережі. Через них пошкоджується внутрішнє оздоблення будинку або квартири, пошкоджуються або знищуються їхні елементи;
  • пожежі, вибухи. Вони не завжди виникають з вини застрахованої особи, але дуже часто призводять до значних збитків. Через такі дії нерухомість стає або частково, або повністю непридатною до проживання;
  • крадіжка зі зламом, протиправні дії третіх осіб, вандалізм, розбій, пошкодження водою як із комунікаційних систем, так і з обладнання для гасіння пожежі;
  • шкода від транспорту або проведення ремонтних, будівельних чи інших робіт безпосередньо поруч із предметом іпотеки, або у сусідніх приміщеннях, які не належать власнику кредиту;
  • падіння стовпів та інших конструкцій, стихійні лиха.

Квартира чи будинок, які беруться в іпотеку, страхуються на реальну вартість. При цьому також враховується сума зобов’язання позичальника перед банком. У разі настання страхового випадку фінансова установа, яка видала кредит, першою отримує компенсацію. Решта виплачується особі.

Строки укладення договору за таким полісом різні. Це може бути або термін дії іпотечного кредиту, або один рік. В останньому випадку страховка подовжується, коли збігає 12 місяців до дати, на яку передбачено завершення дії договору з позичальником. Така страховка є обов’язковою, зазвичай її вартість уже додано до суми кредиту та розраховано в розмірах щомісячних платежів.

Розміщено на правах реклами
12 січня 2022 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації