Вхід | Реєстрація

Як вибрати ДБЖ для котла?

Як забезпечити безперебійну роботу котла при відключенні електроенергії? Дізнайтесь як правильно підібрати джерело безперебійного живлення та акумулятор.

З приходом холодної пори року в жителів нашої країни наступає опалювальний сезон. В домівках українців стає тепло і затишно. Але, нажаль, при відключенні електроенергії ті в кого установлене автономне опалення не можуть опалювати свої домівки поки знову не появиться світло.

Справа в тому, що сучасні газові котли обладнані автоматикою та циркуляційними насосами, які просто не можуть функціонувати без електроживлення. І хоча в більшості випадків споживають вони небагато, близько 100-150 Вт, відсутність напруги в мережі протягом тривалого часу може доставити масу неприємностей, особливо коли на вулиці мороз.

Вирішити цю проблему покликані джерела безперебійного живлення (ДБЖ) разом із акумуляторними батареями. Далі ми розглянемо як правильно підібрати таке обладнання, але скажемо наперед, що самими популярними варіантами являються системи із акумуляторними батареями 12В 100Ач. Вибрати такі акумулятори можна на сайті www.powersol.com.ua. Тут ви знайдете тягові акумулятори 100 Ah різних типів, свинцево-кислотні, гелеві і літій залізо фосфатні LiFePO4.

 

Основний критерій вибору безперебійника

Самим головним критерієм вибору ДБЖ являється наявність правильної синусоїди на виході пристрою. При невідповідності безперебійника цьому параметру опалювальне обладнання буде працювати не коректно і може вийти з ладу.

Підходящі безперебійники умовно можна поділити на дешеві примітивні пристрої які забезпечують необхідний мінімум і на дорогі технічно більш досконалі моделі, які не тільки забезпечують автономну роботу, але і захищають від різних аварій в мережі.

Якщо у вас в мережі немає сильних коливань напруги або частоти, то можна спокійно вибирати прості резервні або лінійно-інтерактивні ДБЖ. Якщо ж в мережі присутні сильні відхилення від норми, і котел або циркуляційний насос працює не зовсім правильно радимо звернути увагу на онлайн моделі або як їх називають безперебійники подвійного перетворення. Такі пристрої забезпечують максимальний захист підключеному до нього обладнанню. Вони зазвичай в 2-3 рази дорожче, але часто вони рятують техніку від передчасного виходу із ладу.

Які акумулятори вибрати?

Хоча багато людей вибирають автомобільні акумулятори, як самий дешевий варіант, такий вибір являється не правильним як з технічної точки зору так і з точки зору безпеки. Справа в тому, що автомобільні АКБ не являються герметичними і виділяють шкідливі речовини і при відсутності вентиляції створюють пожаро-небезпечну ситуацію. Окрім того їх ресурс для цілей тривалого живлення газового котла являється дуже обмеженим – приблизно 30-50 циклів заряду/розряду.

Ми рекомендуємо для таких цілей вибирати спеціальні герметизовані необслуговувані батареї. Самими розповсюдженими на сьогодні являються свинцево-кислотні двох типів – AGM і гелеві. Їх ресурс знаходиться на рівні 500-1000 циклів заряду/розряду, що в десятки разів перевищує строк служби авто-акумуляторів. Також, останні роки набирають популярності літієві АКБ LiFePO4 - https://www.powersol.com.ua/shop/akkumulyatory/lifepo4/. Їх ресурс і зовсім може сягати 7000 циклів, що являється просто захмарною цифрою. Правда такі акумулятори коштують вдвічі дорожче своїх кислотних аналогів. Але якщо прирівняти строк їх служби до ціни у порівнянні з кислотними, то літієві займуть перше місце по економності.

Розміщено на правах реклами
17 січня 2022 | Категорія: Технології та ІТ

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації