- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Причини гибелі кімнатних рослин
Помилковий вибір рослини в магазині. Найчастіша причина передчасного в'янення рослини — помилковий вибір при покупці. Як правило, у магазинах рослини виглядають настільки привабливо, що недосвідчений покупець готовий купити все й одразу. Але не всі знають, що блискуче листя, наприклад, це не завжди показник здоров'я рослини. Можливо, його просто обробили спеціальним спреєм з ефектом поліролі. А бурхливе цвітіння легко може бути викликане використанням поживного субстрату, який прискорює зростання, а також спеціальних гормонів.
Щоб уникнути помилки, вирушаючи в квітковий магазин, зберіть якомога більше інформації про рослину, яку хочете придбати. З'ясуйте, який вона має вигляд у нормі, коли зазвичай цвіте, у яких умовах її краще вирощувати.
Через кілька тижнів після покупки слід пересадити рослину. Виберіть якісний субстрат і більш просторий горщик, створіть вашому новому зеленому «улюбленцю» максимально комфортні умови.
Неправильне розміщення в кімнаті. Ще однією причиною поганого стану кімнатних квітів може бути їх неправильне розміщення в кімнаті. Можливо, ви поставили рослину, люблячу тінь, на освітлене місце. Або навпаки, засунули горщик із світлолюбним мешканцем на верхню полицю, де світло буває рідко.
Зовнішній вигляд рослини підкаже, що ви щось робите не так. Якщо листя зблідло і порідшало, а нові бутони не з'являються або осипаються, не встигнувши розпуститися, — пора переставити горщик ближче до світла. Повільне зростання, тьмяне і бліде листя, яке періодично жовтіє і відпадає, може сигналізувати про те, що ваша тіньолюбна рослина «перегрілася» при дуже яскравому освітленні.
Однаковий полив для всіх рослин. Ще одна «хвора» тема — це полив. Очевидно, що різні рослини мають різні потреби у воді. Велика помилка забезпечувати однаковою кількістю вологи всі рослини без розбору. На особливості поливу впливає вологість і температура в приміщенні, і матеріал, з якого виготовлений горщик. Так, горщики з глини майже не перешкоджають втраті вологи, адже керамічні та пластикові здатні утримувати її тривалий час.
Велике значення має і якість води. Поливати зелень можна тільки сирою водою, очищена і фільтрована може погубити квіти.
Оптимальною періодичністю поливу вважається та, при якій верхній шар землі встигає як слід висохнути.
Пересадка рослини у великий горщик. Якщо рослина вперто не бажає радувати вас своїм зовнішнім виглядом, проблема може бути в неправильно вибраному розмірі горщика. Ключове слово — поступовість. Наприклад, не варто висаджувати маленьку пальму відразу ж у великий горщик, припускаючи, що з неї повинне вирости могутнє дерево, якому потрібно багато простору. Дійте поетапно, щороку збільшуючи діаметр горщика не більше, ніж на пару сантиметрів.
Помилка в цій справі чревата тим, що ґрунт у занадто великому горщику може з часом закиснути, що буде гальмувати ріст рослини, і з часом призведе до її загибелі.
Невідповідна вологість повітря. Для рослин, батьківщиною яких є тропічні країни, великою проблемою можуть стати наші зими, протягом яких у будинках працює центральне опалення. Сухе повітря більшості кімнатних рослин протипоказане, тому краще якомога швидше придбати зволожувач повітря. Якщо такої можливості немає — не забувайте частіше обприскувати рослини з пульверизатора, відсувайте горщики подалі від батарей опалення.
Більш рідкісний випадок — надлишок вологості. До нього схильні герань, кактуси і фіалки. Діагностувати надмірну вологість можна по темних плямах і гнильному пухнастому нальоту біля основи листків.
Дефіцит або надлишок підживлень. Подбайте про збалансоване харчування вашого зеленого кімнатного жителя. Нестача або надлишок заліза, калію, магнію, азоту, сірки та фосфору можуть послабити імунітет квітки і викликати ряд проблем. Уважно стежте за забарвленням і станом листя, саме на його зовнішньому вигляді у першу чергу позначаються всі недоліки в раціоні.
Рослині не забезпечений період спокою. Кожній рослині для благополучного життя необхідний період спокою. У цей період потрібно повністю виключити підживлення, знизити температуру повітря, збільшити вологість і скоротити полив. Позбавивши рослину періоду зимового спокою, ви зробите її слабкою і схильною до хвороб.
Вражають хвороби та шкідники. Як і всі живі істоти, рослини можуть «захворіти» або піддатися атаці шкідників — грибка, попелиці, кліщів, черв'яків.
Джерелом проблем для ваших постійних «жителів» можуть стати нещодавно придбані «новосели». При відсутності своєчасного лікування, рослина гине.
Запобігти цьому сценарію можна, дотримуючись необхідного карантину і регулярно проводячи огляд ствола і листя. При виявленні будь-яких тривожних симптомів — нальоту, плям, дірок або павутини потрібно обробити «пацієнта» будь-яким біологічним інсектицидом.