Вхід | Реєстрація

Зимова обрізка яблунь, абрикос та інших рослин

Чи можна проводити обрізку дерев у лютому

Відповідь — ствердна. Приміром, обрізку яблунь у кліматичних умовах центру України можна розпочинати навіть у січні.

Зима 2021­-22 років відзначається помірними морозами. Температура повітря навіть вночі дуже рідко опускалася нижче десяти градусів морозу. Зважаючи на прогноз синоптиків про те, що і лютий не буде надто холодним та відсутність глибокого снігу, що елементарно заважає працювати, можна сміливо починати роботи в саду. Передусім — проводити обрізку дерев.

Одразу відзначимо, які дерева можна обрізати взимку:

Культура

Період

Мінімальна середньодобова температура

Яблуні, груші

із січня по лютий

­15 °С

Кісточкові культури (слива, вишня, черешня)

лютий

­10 °С

Абрикос

лютий

­5 °С

Персик

початок березня, до початку бутонізації

­5 °С

Просто потрібно дотримуватися кількох нескладних для виконання умов. Передусім — не проводити обрізку при температурі нижче ­10 градусів за Цельсієм. Адже в таких умовах буде некомфортно не так деревам, як самій людині, яка працює. Не бажано різати і перед значним похолоданням, якщо ранка на стовбурі, особливо молодого дерева, не встигне загоїтися, то мороз може спричинити ушкодження всієї рослини.

Окрім того, бажано утриматися від обрізки під час дощу та снігу, адже мокра деревина погано ріжеться.

Тому на питання про те, а чи можна робити обрізку дерева взимку, професіонали своєї справи відповідають однозначно —звичайно, і навіть потрібно.

Обрізка плодових дерев взимку навіть більш безпечна і менш травматична для самих рослин. По­перше, відсутність листя дозволяє краще оцінити ситуацію і прибрати дійсно непотрібні гілки. По­друге, при обрізанні плодових дерев взимку менший ризик заражень рослин, а зрізи швидше заживають, оскільки рослини в цей період впадають у стан спокою, сповільнюється потік соку.

Обрізати дерева взимку можна навіть при температурі нижче ­5°С. З урахуванням регіону та погодних умов у деяких місцях України цю процедуру можна виконувати в будь­який зимовий місяць, але бажано до середини лютого.

Крім того, цей захід включає в себе і практичну мету. В умовах нестабільних зим, характерних для України, обрізати дерева взимку рекомендується і в цілях безпеки. Непередбачуване чергування різких відлиг і швидких похолодань сприяє утворенню на гілках льодової кірки. Вона створює велике навантаження на дерево. Довгі пагони і гілки цього не витримують і ламаються, що завдає значної шкоди рослині і може призвести до її загибелі.

Так що, якщо у вас, як кажуть, «чешуться руки» після довгих свят та вже підготовлені до роботи секатор, садові ножиці та пилка, можете починати із яблунь. Потім — груші. Сливи, абрикоси, вишні та черешні нехай почекають до кінця лютого, а обрізку персика вже залиште на весну.

5 лютого 2022 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації