Вхід | Реєстрація

Можна починати щеплення

Мова тут іде не про вакцинацію людей, а про більш перевірену справу — прищеплювання фруктових дерев.

У попередні роки, коли для обв’язування щеплень використовували лико, шпагат та різні бавовняні матеріали, перещеплення живцем проводили в період з початку сокоруху в дерев до настання літа, коли на деревах виростали нові пагони 15...20 см завдовжки. Тривалість вказаного періоду становить 5...6 тижнів. У цей час добре відокремлюється від деревини кора і щеплені різними способами живці в гілки або в стовбур дерева швидко приживлюються, з них виростають нові прирости. Живці для щеплення у весняно-літній період заготовляють від початку грудня до набубнявіння бруньок (кінець березня — перша половина квітня). Їх нарізують з однорічного приросту здорових дерев і зв’язують у пучки. До кожного з них прив’язують етикетку, на якій пишуть назву сорту. Якщо перещеплення проводять взимку або рано навесні, живці використовують як заготовлені раніше, так і нарізані в день проведення щеплення. У разі потреби, їх можна пересилати, перевозити і зберігати тривалий час у прохолодному місці: присипаними вологим піском на половину їх довжини в погребах, а ще краще — у снігу. Оптимальна температура для зберігання — від 0 до 10 °С.

Тепер для обв’язування щеплень використовують переважно різні синтетичні плівки. Вони щільно прилягають до деревини, і в місці щеплення гілка та щеплений живець не підсихають. Навесні та влітку під час росту гілка потовщується, але плівка розтягується, щільно прилягає і не вростає в тканину щеплених компонентів. Обв’язані плівкою щеплення в таному разі не послаблюють.

Використання для обв’язування синтетичних плівок дало змогу починати щеплення живцем до набубнявіння бруньок, тобто в період спокою (у лютому — березні) і продовжувати протягом усієї весни. Живці для перещеплення дерев у цей період можна й не зберігати, а використовувати відразу після зрізування з маточного дерева.

Спостереження показали, що живці, щеплені в лютому або березні, не зростаються в цей час з гілкою чи стовбуром, і їх легко можна роз’єднати. Коли на дереві розпускаються бруньки, щеплення починають зростатися, і бруньки на прищепі проростають. Ріст пагонів навесні на живцях, щеплених у період спокою дерев, починається майже тоді, що й на маточних деревах. Отже, застосування синтетичних плівок для обв’язування щеплень дає змогу значно розширювати строки щеплення живцем та використовувати живці для щеплення відразу ж після зрізування їх із маточного дерева. Приживлюваність щеплених живців у цей період краща, ніж при перещепленні дерев у період активного сокоруху.



Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
6 лютого 2022 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації