Вхід | Реєстрація

Як зберегти здорові зуби

Збереження зубів здоровими і міцними — завдання завжди актуальне. Адже це не тільки красиво, від них залежить загальний стан організму, травного тракту, імунітет. Як попередити захворювання зубів, які профілактичні заходи слід вживати, розповіла лікар приватної стоматологічної клініки «Здравія СТ» Людмила Базова.

 

Карієс

Основні захворювання зубів — це пародонтити, карієс та його ускладнення.

Карієс зубів є одним з найпоширеніших захворювань в стоматології. Так як відвідування стоматологічного кабінету — не найприємніше заняття, то багато хто відкладає цю процедуру до останнього. Але, тим не менше, хоча б раз на рік потрібно відвідувати стоматолога, щоб ваші зуби були здоровими.

Карієс зубів призводить до руйнування твердих тканин зуба, тобто емалі та дентину. Спочатку утворюється пошкодження, а потім у зубі з’являється дірка. На цій стадії зуб ще можна запломбувати, але якщо відкладати процедуру в довгий ящик, то можна і зовсім його позбутися.

Основними причинами виникнення карієсу є:

— неналежний догляд за порожниною рота (неправильне і нерегулярна чищення зубів);

— стресові ситуації;

— ослаблений загальний імунітет організму;

— неналежне харчування (зловживання солодощами, нестача вітамінів);

— гормональні зміни;

— вагітність;

— захворювання шлунково-кишкового тракту;

— низький вміст в організмі фтору і кальцію.

Карієс, симптоми якого на перший погляд практично не помітні, розвивається поступово під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів. Сподіватися, що карієс зубів зникне після пломбування зуба не варто. Навіть після цієї процедури слід регулярно відвідувати стоматолога.

Що стосується зовнішніх чинників, то вони також впливають на появу карієсу. До них відносяться географічний фактор, харчування і соціальне середовище. Багато в чому карієс залежить від географічного розташування, а саме від температури повітря, характеру опадів, вмісту мікроелементів у воді та інших показників.

Нерідко на поширеність захворювання карієсом впливають і умови роботи людини. Більш схильні до карієсу люди, що працюють на виробництві лугів і кислот, з відходами виробництва, а також в кондитерській промисловості.

Карієс зубів частіше розвивається у жінок, ніж у чоловіків, у зв’язку з низкою обставин. По-перше, під час вагітності відбувається гормональна перебудова. По-друге, жінки вживають більше солодких і борошняних виробів.

Існує кілька видів карієсу зубів, залежно  від складності захворювання. Початковий карієс зубів, симптоми якого проявляються лише невеликими сірими цятками на поверхні емалі, не викликає скарг і може бути діагностований лише за допомогою спеціальних засобів.

Лікування карієсу зубів залежить від його стадії. Якщо звернутися до лікаря вчасно, відразу після того, як на зубах з’явилися підозрілі цятки, достатньо буде просто відновити мінеральний склад зубів за допомогою певного раціону харчування і відповідних процедур, і вогнища карієсу зникнуть.

При запущеному карієсі, коли емаль вже істотно пошкоджена, знадобиться її глибоке чищення і відновлення форми зубів. Таке лікування обійдеться набагато дорожче, ніж лікування в початковій стадії, і проходити буде досить довго. Зазвичай цілісність зубів стоматологи відновлюють за допомогою зубних коронок або вкладок, які встановлюються після того, як вогнище карієсу буде локалізовано.

Ну, і, нарешті, при глибокому ступені хвороби лікування карієсу буде довгим і складним. Може виявитися необхідним видалення зубів і подальша імплантація нових, що, звичайно ж, потребує і значного часу, і коштів.

 

Пародонтит

При легкому ступені пародонтиту пацієнти скаржаться на свербіння в яснах, неприємний запах з рота і наявність зубних відкладень. Уже в цій стадії між зубом і яснами можуть з’явитися щілиноподібні простори, які називаються патологічними зубними кишенями. При середньому ступені тяжкості пародонтиту патологічні зубоясенні кишені ще заглиблюються, з’являються глибші кісткові кишені. Хворі скаржаться на сильні болі в зубах, яснах, важкий запах з рота. Страждає при цьому і загальний стан пацієнта. У результаті може розвинутися ротовий хроніосепсис — найважча інтоксикація організму. У важкому ступені пародонтиту зуби починають розхитуватися аж до повного випадання.

Причини пародонтиту — це перш за все зубний камінь, неправильний прикус або погрішності в самій якості протезування. Якщо своєчасно не вилікувати пародонтит, запальний процес приведе до розхитування і випадання зубів. Сучасна пародонтологія пропонує ефективні методи профілактики і боротьби захворювань ясен. Комплексне лікування пародонти ведеться у двох напрямках:

1. Місцева антисептична і протизапальна обробка ясен.

2. Механічна очистка поверхонь зубів від усіх нальотів і каменів. У стоматологічній клініці «Здравія СТ» цю процедуру здійснюють найсучаснішим методом за допомогою ультразвукового апарату «Durr dental-Вектор».

 

Продукти, корисні для зубів

Велике значення для підтримки організму в тонусі має харчування, не менш значуще воно і для профілактики захворювань зубів. Натуральна їжа, особливо овочі і фрукти, а також правильний розподіл у раціоні жирів, білків і вуглеводів забезпечує стійкість організму до розвитку хвороби.

Важливо, щоб меню було повноцінним і включало в себе продукти, які містять кальцій, зокрема:

— риба, та інші продукти моря;

— горіхи;

— базилік;

— петрушка;

— шоколад;

— бобові;

— молоко, сир.

Найкраще кальцій засвоюється увечері. Тому оптимальний час для прийому продуктів, багатих цим елементом, — вечір, після 19:00.

 

Догляд за зубами

Зуби необхідно чистити двічі на день, вранці — для краси, увечері — для здоров’я. Багато людей не усвідомлюють важливість правильного проведення цієї процедури і допускаються помилки, проводячи щітку горизонтальними рухами, втираючи при цьому залишки їжі у проміжки між зубами. Отже верхні зуби потрібно чистити вертикальними вимітаючими рухами знизу вверх, нижні зверху вниз. Також після прийому їжі потрібно використовувати флоси (зубні нитки) і зубочистки.

 

Як вибрати зубну пасту

Серед широкого асортименту паст, потрібно вибрати ту, яка найбільше відповідатиме стану ваших зубів:

— при пародонтозі рекомендують такі зубні пасти «Пародонтакс», «Дельтавіт», «Лакалут», «Турсил»;

— при підвищеній чутливості — «Сенсадин»;

— для профілактики нальоту і відбілювання — «Блендамед медік вайт», «Колгейт».



Автор: Підготувала Оксана ЛЕВЧЕНКО
22 лютого 2013 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації