Вхід | Реєстрація

Як діяти при опіках білим фосфором

Російські окупанти застосовують фосфорні боєприпаси. Ця зброя заборонена додатковими протоколами до Женевської конвенції про захист жертв війни та «Конвенції про конкретні види звичайної зброї».

Фосфорні боєприпаси діляться на групи: ручні гранати, авіабомби, ракети та реактивні снаряди, мінометні міни, артилерійські снаряди, авіабаки.

Білий фосфор може зберігатися в боєприпасі довгий час без реакції, проте необхідно дотримуватись певних умов, головна з яких — температура повітря не повинна підніматися вище 34-40 градусів.

Сам фосфор дуже отруйний: доза 0,1 грама для людини може бути смертельною. Він викликає ураження кісток та кісткового мозку, а також омертвіння тканин. Людина, яка потрапляє в зону ураження такої бомби, ризикує отримати смертельні каліцтва, великі за площею та глибиною опіки. Навіть якщо поруч виявиться медичний фахівець, він заздалегідь повинен пройти спеціальне навчання, інакше в процесі обробки рани він може отримати фосфорний опік.
Допомога при фосфорних опіках

  1. Не торкайтеся пальцями фосфору на одязі або шкірі постраждалого.
  2. При можливості занурте пошкоджену частину тіла у воду або рясно полийте чи змочіть шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.
  3. Обережно знімайте одяг, продовжуючи поливати водою або безпосередньо у воді. У воді фосфор не горить. Використовуйте пінцет або щось, чим можна зняти фосфор та частини одягу.
  4. Рану потрібно обробити содовим розчином: 1 чайна ложка на 1 склянку води.

Накладіть вологу пов’язку на рану. Бажано, змочену содовим розчином. Або хоч просто мокру.

Важливо! Ні в якому разі не прикладайте до рани вату чи якусь пов’язку. У хірургів чищення глибокої рани від дрібних частинок вати займає дуже багато часу (іноді до 2-3 годин).

Не використовуйте перекис! Коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень. Кисень викликає загоряння фосфору.

Якщо потерпілий у свідомості, можна дати:

  • будь-яке знеболювальне,
  • димедрол і аналгін у одному шприці,
  • корвалол — пів чайної ложки,
  • гідазепам, феназепам — 1 таблетку.

Щодо отруєння парами фосфорного з’єднання. Використовуйте будь-який сорбент (активоване вугілля, ентеросорбент, харчову глину, атоксил).
Багато пийте води, віддавайте перевагу лужним рідинам (молоко, лужні води без газу).

1 квітня 2022 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації