- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як правильно застосовувати курячий послід
Курячий послід в умовах дефіциту мінеральних добрив може вирішити багато проблем для отримання хорошого врожаю як овочів, так і фруктів та квітів. Але потрібно враховувати, що це органічне добриво є дуже сильнодіючим. І при надмірному застосуванні можуть призвести до негативних наслідків. Простими словами — курячим послідом можна буквально спалити свої рослини.
Корисний ефект від застосування посліду зберігається ще три роки по тому після внесення; коріння рослин здатне витягти до трьох чвертей азоту, що в ньому міститься; довше зберігається в ґрунтовому слові, ніж штучні аналоги.
Властивості і переваги добрива
Серед органічних добрив пташиний послід займає особливе місце завдяки своїм видатним властивостям:
- екологічність — не містить шкідливих речовин, при дотриманні норм використання покращує склад і властивості ґрунту;
- доступність — у багатьох господарствах утримують птицю, а кількість посліду часто перевершує власні потреби;
- насиченість корисними речовинами дозволяє економно вносити це добриво.
Що можна підгодовувати курячим послідом
Унікальні властивості курячого посліду дозволяють застосовувати його як добриво для більшості культур — садових дерев і чагарників, городніх і декоративних рослин. При цьому необхідно дотримуватися норм і строків внесення добрива, з урахуванням виду рослини, стадії його розвитку і складу ґрунту.
Томати, огірки і перець. Пташиний послід як добриво для томатів, огірків і перцю застосовується більшістю городників. При цьому важливо не перегодувати рослини — невеликий надлишок азоту призводить до активного росту зеленої маси і зниження кількості плодів, а значний — здатний погубити посадки. Якщо грядки або тепличний ґрунт удобрювали з осені, то додаткових підгодівель послідом не потрібно. Для непідготовленої заздалегідь землі досить одного-двох внесень розчину посліду під корінь або між рядами.
Полуниця. Полуницю, а вірніше суницю садову, удобрюють сухим пташиним послідом, вносячи його в лунку при посадці. Також можна підгодовувати розчином кущики навесні до цвітіння, але не більше двох разів. Вносять підгодівлю в міжряддя після поливу або дощу, не забуваючи, що надлишок підгодівлі призведе до накопичення нітратів у ягодах. Компостований, повністю перепрілий послід ефективно застосовувати в якості мульчі для суниці. При цьому необхідність у рідкої підгодівлі будь-якими азотними добривами зникає.
Квіти. Пташиний послід придатний також для підгодівлі однорічних і багаторічних декоративних рослин. Використання при цьому здійснюється за правилами застосування будь-яких азотних добрив.
Підживлення вносяться на початку вегетації. Дозування залежить від виду рослин і ґрунтового складу.
Пташиний послід ефективний і для кімнатних квітів. Але застосовувати краще гранульований курячий послід, щоб не допустити в приміщенні специфічного запаху.
У вигляді компосту пташиний послід можна включати до складу ґрунту кімнатних рослин — він поліпшить склад ґрунту і не створить дискомфорту в будинку.
Картопля. Картопля, як і будь-яка інша рослина, потребує азоту. Однак потреба в ньому для цієї культури невелика. Надлишок азоту стимулює активне зростання бадилля на шкоду формуванню бульб. Для картоплі найбільш ефективним є застосування компосту з пташиного посліду, який вноситься під оранку восени або ранньою весною. Норма витрати — 50 кг на 100 м 2.
Виноград. Пташиний послід, особливо курячий і голубиний, є одним з кращих добрив для винограду. Підживлення проводять двічі — навесні перед цвітінням і влітку, після формування грон, коли величина виноградин досягає розмірів 5–7 мм. Для кореневого підживлення розчин перебродившого посліду вносять в канавки або лунки, викопані на невеликій відстані від куща. Концентрація розчину для винограду повинна бути менша, ніж для овочів.
Витрата розчину залежить від віку винограду. До 3 років досить одного відра на кущ. Далі кількість добрива розраховують як 10 літрів на 1 м 2 площі кореневої системи.
Троянди. Рожеві кущі відносяться до не надто вимогливих до кількості добрив рослин. Більш того, надлишок поживних компонентів у ґрунті здатний завдати шкоди кущам. Пташиний послід застосовують для добрива троянд при наявності ознак дефіциту азоту — слабке зростання, освітлення і пожовтіння листя, витончення пагонів. Рідкий розчин вносять один раз на рік навесні до появи бутонів у нормі 10 л на м 2.
У сухому вигляді пташиний послід можна застосовувати тільки у вигляді компосту. Не можна підгодовувати послідом кущі молодше трьох років і ослаблені хворобами рослини.
Методи приготування рідких добрив з курячого посліду
Спосіб зброджування. Тепер у агротехнічних магазинах є необхідні препарати для прискорення зброджування. Раніше такий метод використовувався виключно на птахівницьких фермах. Тирсу потрібно обробити спеціальним препаратом і висипати в курячу клітку. При чищенні кліток тирсу з послідом потрібно перемішати і укласти в певне місце. Коли купа стане необхідних розмірів, її потрібно полити прискорювачем зброджування. Через місяць купу потрібно висушити, і підгодівля для квітів вважається готовою.
«Чай» для рослин
Більш простим методом є настоювання курячого посліду. Щоб приготувати настій, потрібні відходи життєдіяльності і вода в співвідношенні 1:100. Готовий розчин за кольором нагадує заварений чай. Якщо колір більш яскравого відтінку, рекомендується розбавити препарат. Для позбавлення від зайвої сечовини, курячий послід вимочують 2 дні. Потім воду виливають, додають свіжу. Така процедура проводиться до чотирьох разів. Отриманий вміст можна додавати в ґрунт при посадці.
Гранульоване добриво
Відмінна альтернатива для кімнатних квітів. У сучасних магазинах можна купити органічні препарати в рідкому і сухому вигляді. Сухий курячий послід продається у вигляді гранул.
Для приготування рідкого розчину з гранул потрібно настояти протягом доби 400 грам препарату з одним відром води. Відмінною підгодівлею для квітів стане, якщо ви просто закопаєте гранули в ґрунт. При розкладенні компонентів, коріння рослин будуть отримувати всі необхідні поживні елементи.
При цвітінні рослини підживлюють розчином зі 100 грам гранул і 10 літрів води. Використання курячого посліду благотворно позначається на інтенсивному зростанні квіткових культур, формуванню квітів.
Для домашніх кімнатних квітів краще використовувати суху суміш, щоб уникнути неприємних запахів і опіків коренів. Препарат змішується з ґрунтовою сумішшю або заглиблюється в ґрунт поряд із стеблом рослини.
Які рослини не можна «годувати» курячим послідом
Для яких рослин і овочів пташиний послід протипоказаний. Насиченість пташиного посліду азотом робить його непридатним для підживлення рослин, чутливих до високого вмісту сполук цього елемента.
До таких відносяться в першу чергу рослини сімейств хвойних і вересових: чорниця; лохина; верес; туя; ялина; сосна; ялиця; ялівець і т. п. Також не потрібно удобрювати пташиним гноєм рододендрони і камелії. Необхідно враховувати, що свіжий пташиний послід може бути небезпечний для будь-яких рослин, так як здатний обпалити коріння і стебла.