- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Звільніть суниці від старого листя
Весна в розпалі. Отже, у садівників-аматорів дуже багато роботи. Одним із обов’язкових агротехнічних прийомів для тих, хто хоче влітку ласувати смачною суницею, є видалення старого листя. До речі, цю рослину можна називати як суницею, так і полуницею. Але не «клубнікою». Клубника — це інша рослина. Вона в Україні не росте.
Якщо говорити про обрізання полуниці, частіше за все ми маємо на увазі саме видалення листя на кущах, які ростуть на грядці мінімум із минулого року. Для чого це потрібно робити:
- для часткового омолодження куща;
- для позбавлення від пошкодженого, засохлого, хворого листя;
- для профілактики бактеріальних і грибкових захворювань;
- для зниження чисельності зимуючих комах-шкідників.
Окрім того, звільнивши кущики від великої кількості старого листя, ви дасте змогу новому отримувати більше сонця, а з цим — і допоможете йому швидше нарости.
Весняна обрізка — обов’язкова
Після довгої зими навіть міцні рослини можуть втратити частину листя. Особливо це проявляється в тих регіонах, де зими морозні, але несніжні. Мульча здатна зберегти коріння куща, але зелена маса замерзне, і навесні її доведеться прибрати. Якщо після того, як гряди просохнуть, ви бачите на полуниці велику кількість хворого, гнилого або пошкодженого листя, акуратно видаліть його, залишаючи недоторканими зелені листочки і нерозвинуті бруньки. Пам’ятайте, що при масовому обрізанні дуже легко пошкодити майбутні квітконоси, а тому не перестарайтеся.
Як обрізати полуницю
Вам знадобляться:
- гострі ножиці або секатор;
- ємність для збору листя;
- інструмент для рихлення;
- мульча;
- садові рукавички.
Листя і вуса на полуниці потрібно саме обрізати — не намагайтеся рвати їх руками, вони дуже міцні, і ви швидше висмикаєте частину куща, ніж обірвете потрібний лист.
Поступово просуваючись уздовж гряди, оглядайте кожен кущ і з допомогою ножиць видаляйте з нього все листя сумнівної якості, пагони, квітконоси і вуса. Не залишайте їх у борозні, а відносьте у компостну купу. Після видалення зайвого листя прорихліть міжряддя на глибину 3-5 см і полийте гряди. Щоб знизити ризик захворювань, пострижені кущі можна підгодувати слабким розчином коров’яку (1:10) або пташиного посліду (1:20), а потім опудрити золою. Якщо деякі кущі полуниці вражені шкідниками або хворобами — повністю видаліть їх з коренем і спаліть, а місце посадки пролийте рожевим розчином марганцівки.
Тепер, коли з листям ми розібралися, прийшла пора вирішити, що ж робити з вусами, які більшість сортів полуниці дає протягом усього теплого часу року. Відповідь на це питання залежить від того, чи потрібні вам нові полуничні грядки найближчим часом, чи ні.
Якщо ви хочете замінити частину кущиків на свіжі або просто розширити плантацію, то вусам потрібно дати підрости, а потім акуратно відсадити перші розетки на окрему грядку, обрізавши все зайве. Якщо ж у найближчі рік-два у ваші плани це не входить, то вуса регулярно видаляються. Робити це потрібно до цвітіння, після плодоношення і в кінці літа. Також можна акуратно видаляти підростаючі вуса під час кожного розпушування або прополки грядок.