- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Передпосівна обробка насіння
Передпосівна обробка насіння дійсно робить сходи здоровими, міцними та дружними. Існує багато способів обробки. Деякі їх трудомісткі, інші — дуже прості.
Обробка від інфекцій. Обробка насіння від бактеріальних та грибкових інфекцій — обов’язковий агротехнічний прийом. Сучасні препарати знищують спори бактерій та грибів не лише зовні, але й усередині насіння, захищаючи проростки та сходи. Передпосівне протруювання знижує втрату врожаю на 40% і більше і зберігає рослини в найуразливіший момент їх життя — під час проростання та початковий період зростання.
Збагачення мікроелементами. Передпосівна обробка насіння мікроелементами — найефективніший і економний спосіб забезпечити розсаду необхідними речовинами. Потрапляючи у ґрунт, мікроелементи швидко перетворюються на нерозчинні сполуки, недоступні рослинам. Тому їх рекомендується використовувати для обробки насіння та підживлення по листі. У комплекси для квітів та овочів входять кобальт, молібден, марганець, залізо, цинк. Мікроелементні суміші покращують якість посівного матеріалу та прискорюють розвиток рослин.
Замочування. Щоб насіння швидше проросло, рекомендується перед посівом його замочити. Помістіть зернятка спочатку на дві-три години у воду з температурою 30-35 °C, потім у сирий торф або тирсу. Тримайте при температурі 30 °C. Через кілька діб насіння наклюнеться. Намагайтеся їх посіяти, коли проростки мають розмір не більше 1 мм. Замочування можна поєднати з обробкою в стимуляторі росту для розсади.
Як боротися з «чорною ніжкою». У розсади багато хвороб. Найстрашніше, що може з нею статися, — поява чорної ніжки. Патологію спричинює цілий комплекс мікроорганізмів. Причиною можуть стати гриби fusarium та інші. У захворілої розсади темніє нижня частина стебла, і вона гине за лічені дні. Інфекція стрімко поширюється — сьогодні потемніло кілька рослин, а завтра лягли всі сіянці в ящику. Збудники чорної ніжки знаходяться на поверхні насіння. Тому посівний матеріал обов’язково протруюють. Дезінфекція, якісний ґрунт та дотримання необхідних мікрокліматичних умов при вирощуванні розсади стануть надійною профілактикою небезпечної хвороби.