Вхід | Реєстрація

«Хімія» потрібна в міру

Весняне пробудження повертає до життя не лише потрібні людям рослини. Оживають і стають активнішими й чисельні хвороби та шкідники. І починають своєрідну конкурентну боротьбу за врожай. Якщо переможуть вони, то людям нічого не залишиться.

Нижче мова піде про те, як із мінімальною шкодою для себе та довкілля застосувати так звані хімічні засоби захисту рослин.

Одразу потрібно зазначити, що без «хімії» виростити гарний урожай практично неможливо. Навіть європейці, буквально «помішані» на екологічності овочів та фруктів, застосовують хімічні ЗСР. А так зване «еко-вирощування» є нічим іншим, як банальним маркетинговим кроком або й відвертим шахрайством. Люди куплять фрукти з маркуванням «органік-продукт», але при цьому не мають ні найменшої змоги перевірити ту продукцію на вміст пестицидів. Насправді ж, у більшості випадків виробники застосовують такі ж засоби захисту, як і їх колеги, які не претендують на звання «органіків».

Та все ж, занадто захоплюватися «хімією» теж не можна. Тим більше, що ніхто із садівників-аматорів не читає обов’язкові Регламенти на той чи інший препарат. Тому нижче ми поговоримо про обов’язкові мінімальні обробки фруктових дерев.

До речі, перша обробка мала бути проведена ще місяць тому. Мова йде про обприскування бордоською сумішшю. Якщо ви не проводили цю обробку, то зараз застосовувати цей препарат вже пізно, можна «обпекти» бруньки та молоде листя. Але існують й інші препарати, які можна застосовувати і зараз. Сучасна наука придумала таку  «хімію», яка майже не шкодить бджолам, і її можна застосовувати і в період цвітіння. Та все ж, краще бути обачним і утриматися від обробок у період цвіту.

ПРИ МАСОВОМУ РОЗПУСКАННІ БРУНЬОК треба провести обприскування вдруге (як проти шкідників, так проти хвороб) 3%-ю бордоською рідиною або одним із замінників, наприклад, «Чемпіоном» (30 г/10 л води), «Стробі» (20 г/10 л води), «Хорус» (2 г/10 л води).

До робочого розчину фунгіцидів потрібно додати один з інсектицидів проти шкідників — «Карате Зеон» (4 г/10 л води), «Альфа-супер» (2,5 мл/5 л води), «Твікс» (10–15 мл/5 л води), «Актор» (1,4 г/10 л води).

ПРИ «РОЖЕВОМУ БУТОНІ» (фаза утворення суцвіть) обприскують дерева проти гусені, що відроджується, листокруток, жуків довгоносиків, попелиць, несправжніх гусениць пильщиків, мінуючих молей, личинок щитівок та несправжніх щитівок, а також проти збудників хвороб. У цей період пестицидами обробляють усі сорти різних строків дозрівання всіх плодових культур. Обприскують одним із названих препаратів: «Конфідор» (2,5 г/10 л води), «Матч» (10 мл/10 л води), «Нурел-Д» (15 мл/10 л води). З фунгіцидів у робочий розчин до інсектицидів потрібно додавати «Мобіл» (3 г/10 л води), «Скор» (2 мл/10 л води), «Страж» (3 мл/5 л води). Ці препарати особливо ефективні на персику, абрикосі проти кучерявості листя.

ВІДРАЗУ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЦВІТІННЯ проводять обприскування проти гусениць, які пошкоджують листя, попелиць, щитівок, медяниць, кліщів та хвороб.
Головним чином боротьба зі шкідниками і хворобами саду залежить від своєчасного та правильного застосування хімічних і біологічних засобів захисту рослин, але це не означає, що слід щорічно обприскувати сад препаратами. Треба врахувати ступінь зараженості рослин шкідниками та хворобами. Не слід застосовувати хімічні засоби про всяк випадок.

Сім золотих правил обприскування

  1. Норми витрати робочої рідини залежать від віку дерев: до 5 років — 0,5–1 л/дерево, 6–10 років — 2,5–3 л/дерево, 11 і старше — 3–3,5 л/дерево.
  2. При рясних та частих опадах обприскування необхідно повторити.
  3. Якщо препарат купується в роздрібній торговій мережі, необхідно вимагати чек та сертифікат якості, позаяк у останні роки дуже багато засобів захисту рослин на ринках — неякісні підробки.
  4. При проведенні обприскувань необхідно дотримуватись рекомендацій на упаковці. Зберігати готовий робочий розчин можна не більш як одну добу.
  5. При обприскуванні необхідно змочити не тільки верхній, але й, головне, нижній бік листків, де найчастіше харчуються шкідники й розвиваються хвороби.
  6. Робочий розчин не повинен стікати з рослин, а має осідати у вигляді тонкого шару, що можливо створити тільки із застосуванням обприскувачів, коли розчин розпорошується під тиском.
  7. При обприскуванні не можна допускати зносу рідини й осідання її на сусідні рослини, які не підлягають обробці.


Автор: Матеріал підготував Ігор Філоненко
18 квітня 2022 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації