Вхід | Реєстрація

Дріжджі для вирощування огірків

Щоб рослини були сильними, а врожай великим, необхідно регулярно проводити підгодівлю посадок під час різних стадій їх розвитку. Городники часто використовують дріжджові добрива для підгодівлі огірків.

У чому користь дріжджів. Дріжджі є одноклітинними грибками, які після потрапляння у ґрунт стають кормом для мікроорганізмів, що перебувають у ньому. У результаті органіка швидше переробляється у форму, яка є доступною для рослин. Завдяки цьому до коріння надходить більша кількість поживних речовин. Огірки починають значно швидше зростати. Але цей процес відбувається лише в тому разі, якщо ґрунт спочатку багатий на органіку.

Дріжджовий розчин, який вноситься під час посадки розсади, сильно прискорює розвиток кореневої системи. Це обумовлено наявністю у складі амінокарбонових кислот, білків і різних мікроелементів.

Було помічено, що такі рослини швидше звикають до нового місця, а обсяг їх кореневої системи у кілька разів більший, ніж у тих, які не підгодовували. Якщо коріння здорове і розвинене, воно краще поглинає вологу і поживні речовини з ґрунту, нарощуючи зелень і підвищуючи якість плодів.

Позакореневе підживлення дріжджами покращує імунітет культури.

Дія у дріжджів тривала, тому часто підживлювати рослини не потрібно. Необхідного ефекту можна досягти і у відкритому ґрунті, і у теплиці.
Які дріжджі можна використовувати. Для приготування добрива підходять як сирі, так і сухі дріжджі. Їх можна купити практично в будь-якому продуктовому магазині.

Свіжі дріжджі слід зберігати в морозилці, оскільки за високих температур продукт псується. Перед приготуванням добрива продукт потрібно розморозити таким чином, щоб вийшла консистенція пластиліну.

Рецепти підгодівель. Є багато різних рецептів з дріжджами. Нижче наведені найпопулярніші з них.

На воді. Для приготування добрива потрібно 1 кг сирих подрібнених дріжджів розчинити в 5 літрах води. Вода повинна мати температуру близько 40 градусів. Після внесення дріжджів рідину ретельно перемішують.

Також у розчин необхідно додати 2 столові ложки цукру або 1 склянку будь-якого варення (головне, щоб воно не було кислим). Завдяки цукру зростання грибків прискорюється, що значно збільшує ефект від підгодівлі.

Отриманий концентрат слід прибрати в темне місце на 3-5 годин. Після цього його переливають у ємність, об’єм якої 50 літрів, і доливають туди теплу воду, ретельно розмішують. Добриво готове.

На молоці. Для проведення позакореневих підгодівель з метою підвищення імунітету дріжджі розводять у молоці, а не у воді. Також можна використовувати сироватку, кисле молоко або обрат.

Основу необхідно підігріти до +40 градусів і додати сирі дріжджі. На 1 л молока вноситься 100 грамів продукту. Усе ретельно перемішують і прибирають у тепле місце на 4 години. Перед застосуванням розчин розбавляють у відрі чистої води.

Обприскування бажано проводити у вечірній час. Потрібно намагатися потрапляти розчином не лише на верхню, але й на нижню частину листової пластини.

Дріжджовий настій на молоці можна використовувати й для поливу огіркових посадок під коріння. На кожну рослину необхідно 1,5 літра готового засобу. Бажано вносити розчин, збагачений деревною золою (1 склянка на 10 літрів) і крейдою (0,5 склянки на 10 літрів).

З аскорбіновою кислотою. Аскорбінова кислота стимулює утворення сильних суцвіть і плодів. Також вона сприяє зниженню стресу під час посухи та спеки.

Для приготування підгодівлі потрібно: 2 г аскорбінової кислоти,10 г сухих дріжджів, 5 л теплої води.

Таблетки необхідно подрібнити і змішати із сухими дріжджами. Цей порошок заливають теплою водою. Ємність із сумішшю прибирають у тепле і темне місце та залишають настоюватися протягом тижня.

Перед використанням настій потрібно розвести водою у пропорції 1:40. На кожну рослину потрібно по 0,5 літра.

Терміни внесення добрива. Першу підгодівлю огірків проводять через 10 днів після посадки на постійне місце. Також важливо у цей час підживити ґрунт азотом. Це роблять перед внесенням дріжджів.

Вдруге дріжджовий розчин вноситься під час квітнення огірків. Перед проведенням цієї процедури бажано підгодувати рослини фосфором. Дріжджі у цьому випадку збільшать швидкість розвитку і кількість зав’язей.

Востаннє дріжджовий настій вноситься після першого збору врожаю. Така підгодівля забезпечить подальше дозрівання нових плодів. Вони вийдуть щільними, хрусткими і смачними, без внутрішніх порожнеч.

Огірки відмінно реагують на додаткове живлення. Огірки виростають здоровими та гарними. Але потрібно пам’ятати, що не можна підгодовувати дріжджами більше трьох разів протягом сезону. Також важливо дотримуватися дозувань згідно з рецептами.

4 травня 2022 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації