- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Не викидайте старі будматеріали: зробіть із них клумбу
Що робити з меблями або кухонним начинням зрозуміло, але як побудувати клумбу з неліквідів, які залишилися після будівництва? Навіть з обрізків і будівельного сміття в ентузіастів виходить унікальний предмет дизайну. Окрім того, враховуйте, що, прикрасивши таким чином свою садибу, ви зробите корисну справу ще й для суспільства, адже будівельні матеріали не будуть викинуті на смітник і ви одночасно збережете довкілля та бюджетні гроші на утилізацію відходів.
Отже, із яких будівельних матеріалів чи їх залишків можна зробити красивезні клумби.
- клумби з цегли — ідеально рівна форма штучного каменю дозволяє його укладати навіть без розчину, а різносортність залишків матеріалу не заважає, а, навпаки, допомагає створити оригінальну конструкцію;
- клумби з шиферу — плоскі або хвилясті листи покрівельного облицювання легко обрізаються до потрібної довжини болгаркою, а проблема виділення шкідливих азбестових частинок у навколишнє середовище дозволяється фарбуванням шиферних панелей;
- клумби з піноблоків — блоки за розміром перевершують цеглу, а за вагою їм поступаються, і за рахунок цього з облаштуванням квітника може впоратися навіть підліток. Важливо також, що найчастіше піноблоки пустотілі, і в їх порожнинах теж можна помістити міні-квітники;
- клумби з лінолеуму — навіть найменший шматок лінолеуму можна розрізати на стрічки і, застосовуючи техніку плетіння з лози, створити клумбу-корзинку;
- клумби з черепиці — вам можна тільки позаздрити, якщо ви використовуєте для виготовлення квіткового бордюру натуральну черепицю, оскільки цей матеріал виглядає благородно в будь-якій іпостасі.
Наведений список нескінченний: у квітник можна перетворити зламаний візок, віконну раму, ванну, унітаз. Навіть бите скло стане в нагоді для обробки поверхні під мозаїку.
Основні види квітників
Іноді трапляється, що садівник, організувавши приголомшливо красиву і оригінальну клумбу на власній ділянці, залишається нею абсолютно незадоволеним. А все тому, що вона знаходиться в незручному місці або має невдалу конфігурацію. Перед тим, як оформити клумбу своїми руками, визначіться з її функціональністю. Від неї залежить вибір розміру і форми декоративного елемента.
Існує кілька видів клумб:
- регулярна — відрізняється чітким малюнком і вимагає висадки рослин, квітучих у один час;
- нерегулярна — квіти на ній з’являються в різний час, що дозволяє отримати яскраве квіткове покриття на весь сезон;
- моно-клумба — тут висаджуються рослини тільки одного виду і, можливо, кольору;
- рабатка — або, по-іншому, прямокутний квітник-грядка, розташований уздовж доріжок, будівель або огорожі;
- бордюр — квіткове обрамлення будь-якого об’єкта, покликане його виділити і підкреслити;
- миксбордер — квітник вільних обрисів із різних квітучих і декоративно-листяних рослин.
З огляду на свої переваги, стиль ділянки і обраний тип квітника, можна остаточно сформувати клумбу своїми руками і приступити до її наповнення.
Розробка і вибір схеми насаджень
Ретельно підбираючи і комбінуючи рослини, можна створити нескінченну кількість варіацій красивих квітників. При цьому важливо враховувати, щоб умови зростання квітів були схожі, інакше вони не виростуть. Приміром, якщо ви садите гортензії, котрі люблять кислий ґрунт, то астільба, лаванда та хризантема поряд не ростимуть, адже вони є любительками лужного середовища.
Дизайн також передбачає кропітке сортування по зростанню і кольорах. Тому новачкам краще скористатися готовими проектами.
Вам можуть підійти наступні схеми:
- центральна — рослини розташовуються по концентричних колах;
- у формі квітки — композиція оформлена у вигляді декількох пелюсток;
- узорна — повторювані елементи створюють квітковий візерунок;
- кутова — нагадує шматочок торта і може бути розташована в будь-якому куточку саду.
Як прикрасити клумбу своїми руками
Питання додаткового декору квітника на дачі стає актуальним, коли він повністю або частково відцвітає. У цьому випадку відмерлі квітки потрібно видалити, а лисини на їх місці закрити декоративними елементами:
- садовими фігурками;
- посуднім начинням;
- контейнерами з кімнатними квітами;
- кам’яним струмком;
- наземними світильниками і т. д.
Якщо палісадник спорожнів одночасно, і в ґрунті не залишилося живих коренів і цибулин, його можна засадити в тому ж сезоні повторно: для цього використовуйте не насіння, а розсаду або дорослі квіти, які виросли в городі самосівом. На ділянці оригінально виглядають різноманітні вироби: мозаїчний шар, сонячний годинник з різнокольорових камінчиків або ґудзиків, картинна рама.
Створюючи і, тим більше, декоруючи красивий квітник своїми руками, не можна захоплюватися надмірною кількістю деталей і відтінків. Придумайте базовий акцент у вигляді яскравої квітки або живописні деталі, доповніть його ще двома або трьома елементами — і ваша мета, стильний і зі смаком прикрашений сад, буде досягнута.