- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як вберегти персик?
Персик уже за пару десятиліть не є екзотичною для українців культурою. У зв’язку з кліматичними змінавми та появою нових морозостійких сортів ці фруктові дерева почали висаджувати ледве не на кожній садибі. Але отримати гарний урожай вдається далеко не кожному. Головна причина — нехтування боротьби з чисельними хворобами. У результаті, персикові дерева, як і абрикоси, щороку буйно цвітуть, але плодів на них залишається дуже мало.
Найбільш відомою і дошкульною хворобою персика є кучерявість листя. До речі, у 2022?му році перші ознаки цього грибкового захворювання вже помітні.
Кучерявість листя персика
Ознакою ураження є деформоване листя зі здуттям. Хвороба вражає молоді листочки і пагони, коли вони тільки починають з’являтися. Більш зріле листя уражається кучерявістю рідше.
Уражені кучерявістю дерева практично відразу перестають давати плоди. У результаті, рослина слабшає і може загинути.
Чому виникає кучерявість персика:
- Стрибки температури повітря.
- Висока вологість повітря.
- Низька температура.
Найчастіше кучерявість розвивається навесні, коли тому сприяє погода. Як тільки на рослині починає з’являтися листя, слід оглядати, чи немає на них деформації. Оскільки захворювання розвивається стрімко, народні методи боротьби не приносять бажаного результату. Найбільш ефективно боротися з кучерявістю можна за допомогою сучасних фунгіцидів.
Щоб не втратити частину, а то і весь урожай в результаті появи кучерявості, слід обробити персик препаратом Скор. Він швидко (протягом 2 годин) проникає у тканини рослин і не змивається дощем. Препарат використовується як у якості профілактики, так і лікування персика, а також яблуні, томату і картоплі. Для приготування робочого розчину потрібно 2 мл фунгіциду розвести в 10 л води. Такого розчину вистачить для обробки декількох дерев. У результаті обробки вдається не тільки позбутися від грибка, але і поліпшити якість продукції, збільшити кількість плодоутворення.
У якості захисту персика від грибкових хвороб можна використовувати також препарат Хорус. Він не є небезпечним для бджіл і навколишнього середовища, оскільки належить до малотоксичних препаратів. Для приготування робочого розчину 3 г препарату розводять у 10 л води. Такого розчину вистачить, щоб обробити 2–5 рослин. Профілактичну обробку проводять у момент закінчення цвітіння.
Борошниста роса
Ще одне небезпечне захворювання, яке вражає пагони, листя і плоди персика. Визначити, що на рослині є борошниста роса, можна по білому нальоту. На початковій стадії його можна стерти пальцем, але з часом він грубіє і перетворюється в темні плями. Уражені пагони відстають у розвитку, а потім відмирають.
Уражені пагони, листя і плоди, як тільки ви їх помітили, потрібно видалити. Це стосується тих, які знаходяться на дереві, і тих, які вже опали. Для лікування рослини застосовуються фунгіциди. Добре працює проти борошнистої роси, а також гнилі плодів, препарат Топаз. Препарат швидко поглинається рослиною, тому він не змивається дощем. Використовується як в якості профілактичного захисту, так і для лікування персика. Обробку слід проводити в кінці цвітіння. Для обробки слід 2 мл препарату розвести в 10 л води. За сезон можна провести 2 обробки з інтервалом до 20 днів.
Шкідники персика
Завдати шкоди персику можуть не тільки грибкові хвороби. Шкідники теж люблять поласувати листям або плодами культури, завдають їй шкоди. Оскільки персик — досить ніжна культура, підходити до питання захисту від шкідників потрібно уважно, щоб ще більше не нашкодити рослинам.
Східна плодожерка. Шкідник, який може завдати серйозної шкоди багатьом плодовим культурам, зокрема, і персику, — це східна плодожерка. Це метелик невеликих розмірів сіро–коричневого забарвлення. Гусениці шкідника зимують у тріщинах кори, верхніх шарах ґрунту і опалому листі. Навесні вони заляльковуються і вилітають під час цвітіння (температура повітря 13–16 ° С). Проявляють активність метелики у вечірній час. Яйця відкладають на гладкій стороні листя, а через 4–10 днів із них з’являються гусениці, які живляться молодими пагонами. Наступні покоління плодожерки ушкоджують і плоди персика.
Першу обробку проти плодожерки слід провести в кінці цвітіння персика препаратом Проклейм. Інсектицид проникає в тканини рослини протягом 2 годин, тому дія препарату не залежить від погодних умов. Захисний період препарату — 2 тижні.
Для боротьби зі східною плодожеркою можна використовувати і препарат Актеллік. Цей інсектицид має також акарицидні властивості, тому стримує розвиток кліщів. Можна провести першу обробку, коли почався літ шкідників, цим препаратом. А наступну — препаратом Проклейм.
Хоча потрібно зважати на той факт, що Актеллік є досить токсичним засобом, який шкодить і людям, і бджолам.